RegionSportŚwiat

To już pewne! Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium! Kierunek USA!

Transfer już potwierdzony! Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium. Transfer wskazuje bardzo odległy kierunek – USA.

 

Ostra niestrawność po świętach i strajku nauczycieli! TOP 5 SILESIA FLESZ

Z Bayernu Monachium odchodzi – po siedmiu latach gry dla Bawarczyków – Gina Lewandowski. Z Bayernem Monachium, Gina Lewandowski jako piłkarka zdobyła 2 mistrzostwa Niemiec. Teraz postanowiła wrócić do Stanów Zjednoczonych z których pochodzi.

 

Co skłoniło Lewandowski do takiej decyzji? Dlaczego Gina Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium?

 

Jak mówi w wywiadzie dla oficjalnej strony Bayernu Monachium Lewandowski, ostatnie 7 lat to był wspaniały okres, w którym dużo się nauczyła jako piłkarka, miała szansę trenować pod okiem najlepszych na świecie szkoleniowców i grać z jednymi z najlepszych piłkarek na starym kontynencie. Ale czas na zmianę, dlatego Gina Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium i zmienia klimat. A nawet kontynent, bo wraca do USA.

W jakim klubie zagra Lewandowski po opuszczeniu „Gwiazdy Południa”? Na razie nie wiadomo, ale decyzja ma zapaść w najbliższych dniach.

Lewandowski odchodzi z Bayernu po 7 latach gry i 2 tytułach mistrzowskich

 

Gina Lewandowski do kobiecej Bundesligi trafiła w 2007 roku. Początkowo grała w 1. FFC Frankfurt. Jako obrońca – lub bardziej poprawnie – obrończyni 😉 szybko zwróciła na siebie uwagę skautów wielu europejskich potęg kobiecego futbolu. Ostatecznie trafiła do Bayernu Monachium, z którym przez 7 lat zdołała dwukrotnie wywalczyć mistrzostwo Niemiec i zwycięstwo w Lidze Mistrzyń. Zagrała łącznie 114 razy w barwach Bawarczyków i jak na obrońcę, ma niezłą skuteczność strzelecką, bo zdobyła 18 bramek.

Gina Lewandowski odchodzi z Bayernu Monachium w najbliższych dniach – oficjalne pożegnanie zaplanowano na 5 maja, kiedy Bayern Monachium zagra z SC Freiburg. To będzie ostatni mecz „u siebie” Bawarczyków w tym sezonie.

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: sport.se

Zdjęcia: https://www.facebook.com/pg/LewandowskiGina

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close