PatronatyRegionWiadomość dnia

To już po raz 12! Metropolitalne Święto Rodziny zintegruje cały region!

Rozpoczęły się przygotowania do XII Metropolitalnego Święta Rodziny. Biorą w nich udział przedstawiciele Kościoła, samorządów, urzędów, instytucji kultury i mediów.

 

 

Strajk nauczycieli może sparaliżować szkoły w woj.śląskim!


-Miasta po raz kolejny zaskakują. Po raz kolejny proponujemy sobie przeróżne inicjatywy. Od tych bardzo sformalizowanych – bo przecież miasta mają swoje konkretne obowiązki – po te piękne, radosne. Tak więc znów będzie ponad dwa tygodnie radośnie z rodziną – mówi Małgorzata Mańka – Szulik, prezydent Zabrza, koordynator Metropolitalnego Święta Rodziny.

Koncerty, spektakle kinowe i teatralne, wydarzenia sportowe, wystawy czy pikniki – to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych z okazji tegorocznej edycji Metropolitalnego Święta Rodziny, które w tym roku odbędzie się pod hasłem „Rodzina wspólnotą pokoju”.

To już po raz 12! Metropolitalne Święto Rodziny zintegruje cały region!
To już po raz 12! Metropolitalne Święto Rodziny zintegruje cały region!

-Wszystko się to rozrasta. Ale rozrasta się nie tylko to rozpoczęcie czy zapowiedź tego kolejnego Metropolitalnego Święta Rodziny, ale rozrasta się też zaangażowanie – nie tylko metropolii, ale poza nią angażują się ludzie. Myślę, że dojdzie to tego, że w całej Polsce będzie ogólnopolskie Święto Rodziny – mówi bp Marek Szkudło, biskup pomocniczy Archidiecezji Katowickiej.

Tegoroczna edycja Metropolitalnego Święta Rodziny rozpocznie się 18 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia będą pojawiały się na stronie internetowej http://www.swieto-rodziny.pl.

 

autor: Monika Lipiec
zdjęcia: Tomasz Tomczyk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close