RegionWiadomość dnia

To może być HIT! Rusza internetowy kurs ślonskij godki! [WIDEO]

Wystarczy usiąść przed komputerem i za 21 dni możemy mówić – a właściwie godać po ślonsku. Powstał właśnie pierwszy internetowy wideo kurs, który ma sprawić, że każdy będzie mógł się nauczyć godać jak rodowity Ślonzok. Pomysł przyniosło samo życie.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Najnowsze wydanie Silesia Flesz [27.09.2018]

-Zaczęło się od tego, że na PoNaszymu.pl zaczęliśmy dostawać masę zapytań od ludzi czy jest taki kurs, czy można się gdzieś zapisać na przykład na zajęcia stacjonarne. Pomyśleliśmy, że zapotrzebowanie jest spore. Natomiast stwierdziliśmy, że nie będziemy organizować standardowego kursu stacjonarnego, bo ludzie musieliby dojeżdżać i generowałoby to sporo komplikacji. Postawiliśmy więc na kurs online – mówi Adrian Górecki, właściciel biura językowego PoNaszymu.pl.

Na kurs składa się 21 lekcji wideo. Uczestnicy dostawać będą je codziennie. W trakcie kursu można nauczyć się nie tylko ponad 2000 najpopularniejszych słów i zwrotów, ale także śląskiej gramatyki i pisowni oraz historii Śląska, tradycji i obyczajów w regionie. Kurs ma popularyzować godkę – zwłaszcza wśród młodych.

-Zapisy na kurs prowadzone są na stronie www.kursgodki.pl i trwają do 8 października. A że godać warto. -Sam napisałem ogłoszenie samochodu po śląsku kilka lat temu i samochód sprzedał się w minutę od momentu publikacji ogłoszenia i pisała o tym prasa, włącznie z polskim Top Gear. Także faktycznie, ten śląski może służyć jako narzędzie marketingowe – podkreśla Adrian Górecki, właściciel biura językowego PoNaszymu.pl.

To może być HIT! Rusza internetowy kurs ślonskij godki!
To może być HIT! Rusza internetowy kurs ślonskij godki!

Chętnych nie brakuje. Na kurs zapisało się już 40 osób.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close