KrajRegion

To można wychodzić z domu w sylwestra, czy nie? Mateusz Morawiecki przyznał się do błędu

Wolność przemieszczania się może być ograniczana wyłącznie na mocy ustawy. „Dlatego te nasze bardzo jednoznacznie zapisane sfomułowania mogą być kwestionowane” – stwierdził Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, przyznając równocześnie, że nie ma już czasu na naprawienie tego błędu.

 

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

W ostatnim rozporządzeniu rząd zakazał nam wychodzenia z domów między godziną 19:00 w sylwestra a szóstą rano w Nowy Rok.

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar, zaalarmował jednak, że wolność przemieszczania się może być ograniczana wyłącznie na mocy ustawy.

Dlatego te nasze bardzo jednoznacznie zapisane sfomułowania mogą być kwestionowane – stwierdził Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej, przyznając równocześnie, że nie ma już czasu na naprawienie tego błędu.

W tej sytuacji zaapelował do naszego rozsądku.

Apel do wszystkich państwa, żeby przestrzegać zaleceń, zakazów, obostrzeń, rygorów, bo one mogą uratować tysiące istnień ludzkich. To powinniśmy potraktować ze śmiertelną powagą: zabawa sylwestrowa nie w tym roku. Zabawa sylwestrowa jest czymś radosnym, a w tym roku powinniśmy ten dzień, dzień sylwestra, pierwszy dzień Nowego Roku, spędzić w jak najmniejszym gronie i bez przemieszczania się – podkreślił premier

Źródło: RMF24.pl, Kancelaria Premiera

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close