RegionSilesia Informacje

To niebywałe co dzieje się w Bytomiu! Ludzie tracą oszczędności całego życia!

Pracownik administracji, wodociągów, funkcjonariusz policji lub CBŚ oraz oczywiście wnuczek. To tylko kilka metod działania oszustów. Tylko w ciągu ostatnich dwóch dniu w Bytomiu odnotowano 20 prób oszukania osób starszych. Niestety, dwie okazały się skuteczne. W pierwszym przypadku sprawcy podali się za funkcjonariuszy CBŚ. Ich ofiarą padła 68-latka, która zaciągnęła w banku kredyt, a gotówkę przekazała obcej osobie.

 

W kolejnym, łatwowierność 90-latka wykorzystał mężczyzna podający się za jego wnuka. Opowiedział, że potrącił kobietę i potrzebuje pieniędzy na odszkodowanie dla niej. Po chwili do emeryta zadzwoniła kobieta podająca się za funkcjonariuszkę policji, która potwierdziła, że gotówka jest potrzebna dla pokrzywdzonej. Sprawcy wyłudzili od nich łącznie prawie 50 tysięcy złotych.

 

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawców proszone są o kontakt w komendzie w Bytomiu przy ul. Powstańców Warszawskich 74 lub telefonicznie pod numerem 323888280.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close