KrajRegion

To są najpopularniejsze imiona dzieci w Polsce w 2020 roku

Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM opublikował ranking imion, które najchętniej nadawali rodzice swoim dzieciom w ubiegłym roku. Wśród chłopców to Antoni, wśród dziewczynek Julia i Zuzanna.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Imię Zuzanna króluje wśród dziewczynek od trzech lat. W tym roku jednak na podium znalazło się z Julią. Obydwa imiona otrzymało po 7351 dziewczynek. Na drugim miejscu znalazło się imię Zofia, a na trzecim – Hanna. Wśród popularnych żeńskich imion pojawiały się również: Maja, Lena, Alicja, Oliwia, Laura i Maria.

Wśród chłopców niekwestionowanym liderem został Antoni. To imię rodzice nadają dziecku najchętniej od pięciu lat. Tym razem Antoni wyprzedził Jana. Dalej znalazł się Aleksander, a wśród innych, popularnych imion były: Jakub, Franciszek, Szymon, Filip, Mikołaj, Leon czy Stanisław.

Źródło: PolsatNews.pl, fot. arch. TVS
PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kolejni przedsiębiorcy stracili cierpliwość. Kawiarnia w Jaworznie wznowiła działalność [WIDEO]

Są pierwsze pozwy wobec Skarbu Państwa za nielegalne zamykanie firm

Naukowcy z Gyncentrum wyizolują genom SARS-CoV-2. Może to pomóc w stworzeniu polskiej szczepionki

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close