KrajRegionWiadomość dnia

Toaleta szkolna z Zabrza stała się słynna na całą Polskę! Ale nic w tym dziwnego, samo zobaczcie!

Nowoczesny design, krany koloru złotego i kryształowy żyrandol. To szkolna toaleta, która swoim wyglądem przypomina te z najlepszych magazynów wnętrzarskich. Uczennice III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu, po powrocie z wakacji były mocno zaskoczone.

 

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO tego lata w TVS!

-My już od lat dbamy o to, żeby szkoła była piękna. Ta szkoła będzie miała 120 lat, więc staramy się ją tak aranżować, żeby była estetyczna, piękna i trochę w klimacie w tych czasów, w których powstawała. Więc odkrywamy ceglane ściany, dbamy o to, żeby drzwi były drewniane i odnowione, no i łazienka była jednym z punktów tego. Chciałam, żeby była spektakularna, chciałam, żeby była rzeczywiście śliczna na te 120-lecie. Ale tak naprawdę wydaje mi się, że efekt zrobiła ta niebieska ściana – mówi Magdalena Kępa-Wojtaś, dyrektor III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zabrzu.

W połączeniu ze śnieżną bielą i złotymi dodatkami całość prezentuje się bardzo elegancko. Po opublikowaniu zdjęć nowej łazienki na profilu szkoły na Facebooku, absolwenci żartowali, że chcieliby do takiej szkoły wrócić. Obecne uczennice też nie kryją zadowolenia.

-To jest dla nas ważne pod takim względem, że daje nam to duży komfort przestrzeni jakby szkolnej i możemy się czuć właśnie w tym miejscu dobrze. I tak się wszystkim wydaje, że no niby tylko toaleta, ale jednak czujemy, że jest wszystko zachowane higienicznie. Że w ogóle szkoła o nas myśli, bo jednak mogły pójść pieniądze na coś innego, co dla mogło się wydawać dla innych ważniejsze. Ale ogólnie szkoła sama w sobie jest bardzo dobrze zrobiona, są super zagospodarowane sale i jest taki ogólnie komfort przebywania w niej – mówi Aurelia Grabowska, uczennica.

Toaleta szkolna z Zabrza stała się słynna na całą Polskę! Ale nic w tym dziwnego, samo zobaczcie!
Toaleta szkolna z Zabrza stała się słynna na całą Polskę! Ale nic w tym dziwnego, samo zobaczcie!

Dyrektor szkoły jest zaskoczona, że wystrój łazienki odbił się aż tak dużym echem, również poza Zabrzem.

-Ja się też cieszę, że ta wiadomość tak poszła w świat, chociaż przerosło to moje oczekiwania i nawet trochę wystraszyło, że wszyscy o tej łazience mówią. Ale potem pomyślałam sobie, że jeśli poprzez tę łazienkę ktoś zajrzy na stronę naszej szkoły i dowie się o niej, że jest fajna, że jest dobra, że panuje tu szczególna atmosfera, że się w tej szkole też lubimy i dobrze uczymy. To pomyślałam sobie, że niech będzie i łazienka – dodaje Magdalena Kępa-Wojtaś, dyrektor.

No i jest. Na dodatek, zapewne w najbliższym czasie stanie się wyróżnikiem popularnej „trójki”.

 

autorka: Fatima Orlińska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

PiS z ogromnym poparciem w sondażach! W Sejmie tylko 5 partii

Ministerstwo Finansów: Uwaga na fałszywe SMS-y o „nocnej lokacie”

Nawierzchnia autostrady A1 do wymiany! Będą utrudnienia na odcinku Pyrzowice-Piekary Śląskie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close