RegionSportWiadomość dnia

Tour de Pologne 2020 zmienia rozkłady jazdy na Śląsku. Zmian jest sporo [WIDEO]

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej w związku z Tour de Pologne. Zarząd Transportu Metropolitalnego apeluje do osób, które planują skorzystać z komunikacji miejskiej, by sprawdziły rozkłady jazdy przed wyjściem z domu na przystanek 5 i 6 sierpnia. W sumie zmiany objąć mają prawie 200 linii autobusowych i tramwajowych.

 

 

Czytaj także: Katowice chcą pozwać do sądu organizatorów marszu nacjonalistów

-W tym roku obydwa etapy odbywają się na obszarze metropolii w dni robocze. Jest to sytuacja inna niż przed rokiem. Tym bardziej warto zatem zapoznać się z tymi informacjami, które już są na naszej stronie internetowej. Ogólnie rzecz biorąc staraliśmy się w tym roku wprowadzić więcej objazdów niż likwidować połączenia, natomiast skala wydarzenia jest na tyle duża, że utrudnień będzie dużo – mówi Michał Wawrzaszek, Zarząd Transportu Metropolitalnego.

Na niektórych liniach mogą występować likwidacje połączeń, ich skrócenie bądź zmiana trasy. Z utrudnieniami liczyć muszą się także kierowcy. Na Drogowej Trasie Średnicowej już można zauważyć znaki mówiące, że jej fragment będzie nieprzejezdny.

Tour de Pologne 2020 zmienia rozkłady jazdy na Śląsku. Zmian jest sporo
Tour de Pologne 2020 zmienia rozkłady jazdy na Śląsku. Zmian jest sporo

-W stronę Katowic przejedziemy bez problemu, jednak bez możliwości zjazdu w Zabrzu, a w stronę Gliwic jadąc DTŚ niestety od godziny 13:30 będziemy musieli prowadzić samochody objazdem, przez ulicę Wolności dlatego jeżeli ktoś z Państwa będzie przejeżdżał przez DTŚ w stronę Gliwic, to zalecamy żeby po godzinie 13:30 wziął pod uwagę to że nie będzie ona przejezdnamówi Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Zabrzu.

Podobnie będzie z wieloma ulicami miast, przez które przejadą kolarze. Szczegóły dostępne są na stronach internetowych poszczególnych miast i Tour de Pologne.

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Rząd rakiem wycofał się z planu naprawczego PGG. Likwidacji kopalń na razie nie będzie [WIDEO]

Bielszowice: Badania kolejnych 500 górników na testach na koronawirus w cieniu groźby likwidacji kopalni [WIDEO]

GKS Katowice zostaje w 2 lidze. Baraż ze Stalą Rzeszów przegrany w kiepskim stylu i w szalejącej burzy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close