Region

Tragedia w kopalni „Wujek”. Dziś 10 rocznica katastrofy górniczej

Mija 10 lat do katastrofy górniczej, do której doszło w kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej. NA skutek wybuchu metanu zginęło 20 górników, a 36 odniosło obrażenia.

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Do katastrofy górniczej w kopalni „Wujek” Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej doszło 18 września 2009 roku. W jej wyniku, na skutek wybuchu metanu, śmierć poniosło 20 górników (12 osób na miejscu, 8 osób w szpitalach), a około 36 odniosło obrażenia

Do zapłonu metanu doszło ok. godz. 10.10 w ścianie V w pokładzie 409 na poziomie 1050 ruchu „Śląsk” połączonej kopalni „Wujek-Śląsk”, należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego. To dawna kopalnia „Śląsk” w Rudzie Śląskiej Kochłowicach.

Na miejsce katastrofy przyjechał wicepremier Grzegorz Schetyna a także odpowiedzialna za górnictwo wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Prezydent Lech Kaczyński złożył kondolencje rodzinom ofiar, natomiast premier Donald Tusk przerwał swój pobyt za granicą i wieczorem przybył na miejsce tragedii.

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił dwudniową żałobę narodową w dniach 21-22 września. Prezydent Rudy Śląskiej Andrzej Stania ogłosił siedmiodniową żałobę w mieście od dnia katastrofy.

Źródło: wikipedia.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w IKEA! Koniec z hot dogami za złotówkę [OŚWIADCZENIE IKEA]

Kopalnia ruszy z wydobyciem pod Rybnikiem? PO ostrzega przed nowym prawem!

Śląskie: Ciężarówka stanęła w płomieniach, kierowca nie żyje

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close