RegionWiadomość dnia

Tragiczny pożar w Chorzowie. W mieszkaniu znaleziono zwęglone zwłoki

Tragiczny w skutkach pożar kamienicy w Chorzowie. W spalonym mieszkaniu w budynku przy ulicy Maciejkowickiej znaleziono zwęglone zwłoki.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

Pożar w Chorzowie wybuchł w kamienicy przy ulicy Maciejkowickiej nad ranem w niedzielę, 16 czerwca. Z budynku samodzielnie ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej ponad 20 mieszkańców.

Strażacy pomogli wyjść z zagrożonego pożarem rejonu trzem osobom, zakładając im maski, pomagające w oddychaniu. I przystąpili do gaszenie pożaru mieszkania na parterze 3-piętrowej kamienicy, objętego ogniem.

 

Pożar był bardzo rozległy – jak relacjonują strażacy – płomienie wychodziły oknami z płonącego mieszkania. Mieszkanie – mimo błyskawicznej akcji strażaków doszczętnie spłonęło. Niestety – straty materialne to nie jedyne w tym pożarze. W spalonym mieszkaniu strażacy znaleźli zwęglone zwłoki. Zwłoki były tak spalone, że nie udało się na wstępie ustalić, czy to ciało mężczyzny czy kobiety. Ustaleniem tożsamości ofiary zajmą się biegli.

 

Ze względów bezpieczeństwa – zarówno wypalone pożarem mieszkanie, jak i mieszkanie powyżej wyłączono z eksploatacji decyzją inspektora nadzoru budowlanego. Przyczyny pożaru i straty wywołane ogniem są w trakcie ustalania.

autor: Wojciech Żegolewski
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close