AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Tragiczny wypadek w Wiśle! Dwóch mężczyzn spadło z wyciągu!

Wypadek na wyciągu narciarskim miał miejsce w Wiśle – Soszowie. Dzisiaj (16.02) ok. godz. 8.00 rano, dwaj pracownicy stacji narciarskiej, podczas jazdy na wyciągu krzesełkowym spadli z kanapy z dużej wysokości. Obaj zostali ciężko ranni. Do akcji ratunkowej zostało skierowane GOPR i pogotowie ratunkowe. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratownicy zadecydowali o przetransportowaniu śmigłowcami rannych mężczyzn do szpitali w Sosnowcu i Bielska-Białej. Mężczyźni, którzy spadli z wyciągu w Wiśle – Soszowie to  mieszkańcy Wisły w wieku 33 i 50 lat.

 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do wypadku doszło chwilę po ruszeniu z dolnej stacji. Na kanapie siedzieli trzej pracownicy stacji narciarskiej, którzy mieli wykonać tzw. przejazd kontrolny. W pewnym momencie wyciąg krzesełkowy zaczepił o siatkę zabezpieczającą znajdującą się przy dolnej stacji. Dwóch mężczyzn spadło, a jeden zdołał się utrzymać. Siatka była podniesiona na czas przejazdu ratraków śnieżnych. Nie została opuszczona przed uruchomieniem wyciągu. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności wypadku na wyciągu w Wiśle.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close