Region

Trudna akcja GOPR we mgle. Ratowali matkę z dwoma córkami

Ratownicy GOPR Beskidy uratowali kobietę z dwoma córkami, która z powodu gęstej mgły nie potrafiła odnaleźć drogi do schroniska.

Najlepszy SYLWESTER? Tylko z Telewizją TVS! Emocje sięgną zenitu!

Do zdarzenia doszło 22 grudnia. O godzinie 14:50 do CSR w Szczyrku dotarło wezwanie o pomoc. – Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta z dwiema córkami znajdująca się w rejonie kopuły szczytowej Babiej Góry, w gęstej mgle nie potrafi odnaleźć drogi powrotnej do schroniska. Niezwłocznie ze Stacji Ratunkowej GOPR na Markowych Szczawinach z pomocą pospieszyło dwóch ratowników – relacjonują ratownicy.

Akcję poszukiwawczą utrudniała gęsta mgła ograniczająca widoczność, silny wiatr, marznący deszcz powodujący gołoledź oraz szybko zapadający zmrok. – Kontakt z osobami poszukiwanymi był ograniczony z uwagi na słabą baterię w telefonie. Mimo trudności udało się dość szybko odnaleźć turystki i po sprawdzeniu ich stanu sprowadzić bezpiecznie do schroniska na Markowych Szczawinach – dodają ratownicy GOPR’u.

Ratownicy apelują do mieszkańców, aby wybierając się w góry, oprócz właściwego ubrania, zabrać ze sobą w pełni naładowany telefon, najlepiej posiadać do niego powerbank. – Ponadto bezwzględnie powinno się posiadać przy sobie źródło światła, najlepiej czołówkę. Dni mimo przesilenia zimowego jeszcze przez długi okres będą bardzo krótkiekończy swój wpis GOPR.

Źródło i foto: GOPR Beskidy

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close