KrajRegion

Trwa 10. edycja konkursu fotograficznego Obiektywnie Śląskie. Weź udział!

Od początku lipca można zgłaszać swoje fotoreportaże do jubileuszowej, dziesiątej edycji konkursu fotograficznego „Obiektywnie Śląskie”.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Najlepsze prace tegorocznej edycji wybierze jury w składzie: Tadeusz Rolke (artysta fotografik, prekursor fotografii reportażowej), Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz), Antoni Cygan (artysta malarz, rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant). Prace można nadsyłać do 15 września.

 

Organizatorzy czekają na fotoreportaże (składające się z od 3 do 7 zdjęć), fotokasty (maksymalnie 2 minuty) oraz filmy (także do 2 minut).

 

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody: m.in. profesjonalny aparat firmy FujiFilm dla laureata głównej nagrody i aparaty typu Instax dla pozostałych laureatów, drukarka do profesjonalnych wydruków firmy Epson, nagrody rzeczowe o łącznej wartości 3500 zł, statyw firmy Manfrotto, pobyty weekendowe w leśniczówkach, vouchery na profesjonalne wydruki, roczne prenumeraty Digital Camera, biżuteria z węgla i srebra. Tradycyjnie wybrane zostaną najbardziej gryfne prace tej edycji.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas uroczystego finału, który odbędzie się w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach 18 października. W związku z jubileuszem 10-lecia projektu Obiektywnie śląskie w tym roku organizowaliśmy warsztaty fotograficzne z wybitnymi osobowościami ze świata fotografii: Tomaszem Sikorą (w maju) i Tomaszem Liboską (w czerwcu). Ponadto zostanie wydany album fotograficzny, będący podsumowaniem minionych dziewięciu edycji konkursu. Publikacja zostanie zaprezentowana podczas wielkiego finału.

 

Więcej informacji na stronie www.obiektywnieslaskie.pl.

Fot. do artykułu: Sylwia Dwornicka, laureatka pierwszej nagrody w ubiegłym roku

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close