KrajRegionWiadomość dnia

Katowice vs MON: nie będzie wycinki przed defiladą 15 sierpnia

15 sierpnia ulicami Katowic przejdzie defilada „Wierni Polsce”. Weźmie w niej udział ponad 2600 żołnierzy Wojska Polskiego oraz ponad 190 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego, w tym 60 samolotów.

 

 

Nie chcecie by Wasze dzieci zamieniły się w wirtualne zombie? Zobaczcie koniecznie najnowszy odcinek TOP 5 Silesia Flesz!

Zdecydowałem o tym, żeby tegoroczna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego odbyła się w Katowicach. Dlaczego? Dlatego, że to jest szczególny rok. To jest rok 100-lecia wybuchu pierwszego powstania śląskiego. Chciałem w ten sposób uczcić i oddać hołd mieszkańcom Górnego Śląska, którzy zdecydowali o tym, że Śląsk stał się częścią Polski – mówi Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

 

Kilka dni temu portal Katowice24.info poinformował, że MON zażądał od władz Katowic m.in. usunięcia ekranów akustycznych znajdujących się na al. Roździeńskiego a także wycięcia krzewów i demontażu lamp oświetleniowych. Dziś władze Katowic i przedstawiciele ministerstwa ogłosiły, że żaden ekran nie zostanie usunięty.

Znikną niektóre latarnie, które przeszkadzają czy w dobrym obserwowaniu tego co się dzieje czy właśnie w przejeździe poszczególnych wozów. Natomiast jeżeli chodzi o ekrany, to tam gdzie ich nie potrzeba nie będą w żaden sposób demontowane i z tego co ustaliliśmy żaden ekran nie będzie ściągany. Także zieleń i tak dalej – to wszystko będzie odpowiednio zabezpieczone przez miasto. – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

15 sierpnia ulicami Katowic przejdzie defilada „Wierni Polsce”. Weźmie w niej udział ponad 2600 żołnierzy Wojska Polskiego oraz ponad 190 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego, w tym 60 samolotów (fot.slaskie.pl)
15 sierpnia ulicami Katowic przejdzie defilada „Wierni Polsce”. Weźmie w niej udział ponad 2600 żołnierzy Wojska Polskiego oraz ponad 190 pojazdów i jednostek sprzętu wojskowego, w tym 60 samolotów (fot.slaskie.pl)

 

Chcemy żeby to była radość, pokazanie z tej najlepszej strony. Zobowiązujemy się że jeżeli nie daj Boże byśmy coś uszkodzili to na pewno będziemy to przywracać do pierwotnej wersji jak również jeśli ta przyroda uległaby zniszczeniu to jest zobowiązanie, że nasadzimy nowe. My się staramy nie ingerować i nie wchodzić w sytuacje. Jeśli miasto mówi nie, to my mówimy nie i szukamy rozwiązaniamówi ppłk Grzegorz Gdula, dowódca 34 Śląskiego Dywizjonu Rakietowego OP.

 

Defilada rozpocznie się o godzinie 14.00 na ulicy Bagiennej, przejdzie aleją Roździeńskiego przez rondo im. Ziętka a następnie rozformuje się na wysokości ronda Pętli Słonecznej. Tego dnia Koleje Śląskie uruchomią bezpłatne przejazdy.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close