KrajRegionWiadomość dnia

Trzaskowski nie weźmie udziału w zaprzysiężeniu Dudy na drugą kadencję

W czwartek odbędzie się Zgromadzenie Narodowe, podczas którego zaprzysiężony zostanie na drugą kadencję Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski, który 12 lipca przegrał z Dudą w II turze wyborów prezydenckich zapowiedział, że nie będzie go na tej uroczystości.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

W najbliższy czwartek 6 sierpnia ma odbyć się Zgromadzenie Narodowe, w trakcie którego na druga kadencje ma zostać zaprzysiężony Andrzej Duda. Przypomnijmy, że 12 lipca br. w II turze wyborów pokonał on kontr kandydata z ramienia Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Ten drugi zapowiedział już, że nie pojawi się na ceremonii, gdyż nie będzie go wtedy w Warszawie. – Z informacji PAP wynika, że w obradach Zgromadzenia Narodowego nie wezmą też udziału m.in. byli prezydenci Lech Wałęsa i Bronisław Komorowski, byli premierzy: Ewa Kopacz, Leszek Miller, Włodzimierz Cimoszewicz oraz były marszałek Sejmu i b. szef MSZ Radosław Sikorski. Obecny ma być były prezydent Aleksander Kwaśniewski. – podaje RMF 24.

Warto dodać, że Zgromadzenie Narodowe jest zwoływane w czasie pandemii koronawirusa, a więc wszystko będzie się odbywać w nowym reżimie sanitarnym. Każdy z uczestników będzie musiał mieć maseczki i rękawiczki. Nie ma natomiast ograniczenia co do liczby osób, które mogą w ceremonii brać udział, gdyż regulamin Zgromadzenia Narodowego nie przewiduje takich ograniczeń. – Informuję, że dla bezpieczeństwa swojego i pozostałych uczestników uroczystości, rekomendowane jest poddanie się badaniu na obecność wirusa SARS-CoV-2 przed dniem 4 sierpnia. Badanie nie jest obowiązkowe – napisała w liście do posłów Agnieszka Kaczmarska, szefowa kancelarii sejmu. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Sąd Najwyższy potwierdza ważność wyborów. Andrzej Duda prezydentem

24 zł za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków! GDDKiA daje zielone światło na podwyżki

Śląskie: Ruszyło masowe sprawdzanie maseczek w autobusach! [WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close