RegionWiadomość dnia

Trzaskowski zakończy kampanię w Rybniku. Tam też ją zaczął

Swoista pętla czasu w strategii sztabu wyborczego nowego kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Zaraz po informacji, że to jednak on będzie startował na urząd prezydenta, pojawił się w rodzinnym mieście żony, czyli w Rybniku. Tam też kampanię zakończy.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Pierwsza konferencja Trzaskowskiego w Rybniku odbyła się zaraz po tym, gdy w Polsce zaczęto luzować obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Wtedy to Trzaskowski wraz Borysem Budką, oraz m.in. prezydentem Rybnika, spotkali się z dziennikarzami na rybnickim rynku. Miało to być spotkanie z prasą, lecz spontaniczna reakcja mieszkańców i tłumne przybycie na spotkanie, zmusiło polityków do przeniesienia się do rybnickiego magistratu. Teraz będzie zgoła inaczej – Rafał Trzaskowski spotka się z wyborcami zaraz przed ciszą wyborczą o 22:00 w sobotę, tak jak wcześniej na rybnickim rynku. – Kandydat na prezydenta w naszym mieście również zakończy walkę o fotel prezydenta RP. Jak informuje jego sztab, Trzaskowski ponownie na rynku pojawi się w piątek 10 lipca o godz. 22:00, a więc 2 godziny przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. – czytamy na łamach rybnik.com.pl.

Trzaskowski dba o spotkania ze Ślązakami, ponad to Ślązaczką jest jego żona, a w naszym regionie ma rodzinę oraz wielu przyjaciół. Ostatnio wspominał, że mieszkańców naszego regionu zawsze będzie bronił i doceniał, tak samo jak robi to do tej pory. Warto przypon,nieć, że to właśnie podczas pierwszego spotkania w Rybniku powiedział znane już wszystkim słowa – „Są goryle, którzy Was szanują”. Pierwsze spotkanie było również o tyle istotne, że dotyczyło głównie ówcześnie pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej na Śląsku i działań, jakich można podjąć by mieszkańcom naszego regionu pomóc.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Stabilizuje się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Ofert pracy coraz więcej

Kolejne powikłania po COVID-19? Lista jest coraz dłuższa!

Na Giełdzie Samochodowej w Gliwicach powstanie targowisko! Od kiedy?

źródło: rybnik.com.pl

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close