KrajRegionWiadomość dnia

Trzaskowski zdemolował Dudę w Wiśle. Duda odpłacił mu rekordowym wynikiem w Niegowej

Rekordowe poparcie dla Dudy i Trzaskowskiego. W których gminach w woj.śląskim Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski byli bezkonkurencyjni, odsadzając konkurenta o lata świetlne w wyniku wyborczym?

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


73,5 proc. głosów – taki wynik uzyskał Rafał Trzaskowski w Wiśle. To jego najlepsze osiągnięcie w województwie śląskim. I choć na Trzaskowskiego zagłosowały tu prawie 3 na 4 osoby, nie trudno znaleźć jego przeciwników.

– Dlaczego Wisła głosowała za Trzaskowskim? Proszę pana pojęcia nie mam. Też się dziwię szczerze mówiąc. Też się dziwię. Ja w każdym razie tak nie głosowałammówi Wioletta Wos, mieszkanka Wisły.

Głosowali za to inni. Bo nie od dziś mieszkańcy Wisły popierają głównie przedstawicieli dzisiejszej opozycji. W pierwszej turze Rafał Trzaskowski także uzyskał tu jeden z najwyższych wyników – ponad 40,5 proc. głosów.

 

– Takie obiecywanie – tam tysiąc, tam pięćset, wie pan ja to mam gdzieś. Ja wcale nie potrzebuję tysiąc złotych. One są z moich podatków. Także my tak żałujemy i płaczemy wszyscy. Córka jest nad morzem i płacze i mówi, że cały dom wczasowy beczy, że nie wybrali pana Trzaskowskiego – mówi Ingeborga Topolińska, mieszkanka Wisły.

Co ciekawe, w oddalonej o niecałe 20 km Istebnej sytuacja jest odwrotna – tam Rafał Trzaskowski zyskał zaledwie nieco ponad 25 proc. głosów. Skąd ten fenomen kandydata Platformy Obywatelskiej akurat w Wiśle?

– Myślę, że to się bierze z tej wielokulturowości, z tej wielowyznaniowości, z tej tolerancji, która jest tutaj w mieście, którą cechują się wszyscy nasi mieszkańcy i po prostu stąd to się bierze – mówi Sylwester Foltyn, sekretarz miasta Wisła.

 

Na drugim biegunie jest gmina Niegowa w powiecie myszkowskim. Tu bezapelacyjnie wygrał Andrzej Duda, który zyskał ponad 78,8 proc. głosów. I to nie pierwszy raz, bo w pierwszej turze także tutaj miał jeden z najwyższych wyników – ponad 71 proc.

– Przede wszystkim jest taki ludzki, nastawienie ma takie pozytywne do wsi i dużo pomógł ludziom. Przecież praktycznie społeczeństwo dostało bardzo dużo pieniędzy. 500 plus i jakieś wyprawki, ja nie mam dzieci więc się nie orientuję, ale dużo pomógł z tego co wiem i uważam, że jest to jedyny kandydat, który na to stanowisko się nadawał – mówi Ilona Trojak, mieszkanka gminy Niegowa.

W woj. śląskim nieznacznie wygrał Rafał Trzaskowski. Frekwencja wyniosła 66,91%.

 

autor: Paweł Jędrusik

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2020: PKW podała dane z 99,98 proc. obwodów. Duda wygrywa z Trzaskowskim

Nowe zakażenia w 14 województwach! Resort zdrowia opublikował raport [KORONAWIRUS 13.07.2020]

Rolada ustrzycka zamiast oscypka, mintaj zamiast dorsza i stary tłuszcz do smażenia. Inspektorzy sprawdzili restauracje

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close