AlarmRegionWiadomość dnia

Trzeci ze sprawców dewastacji wiat przystankowych w Sosnowcu zatrzymany

W policyjnym areszcie znalazł się trzeci ze sprawców zniszczenia wiat przystankowych w Sosnowcu. Okazał się nim być 19-latek nie posiadający stałego miejsca zamieszkania.

 

26 grudnia 2017 roku doszło do zniszczenia wiat przystankowych w dzielnicy Sielec w Sosnowcu. Sprawcy spowodowali straty w kwocie blisko 4 tys. zł.

Prezydent Sosnowca opublikował na jednym z portali społecznościowych film z monitoringu z zarejestrowanym zdarzeniem i wyznaczył 2 tys. zł nagrody za informacje, na podstawie których możliwe będzie ustalenie tożsamości sprawców.

Po upublicznieniu nagrania, dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców, zatrzymani zostali dwaj sprawcy – 19-letni mieszkańcy Czeladzi.

Dane trzeciego z wandali również były znane, jednak ukrywał się on od momentu ujawnienia jego wizerunku. Policjanci podjęli intensywne czynności, dzięki którym 19 -latek nie posiadający stałego miejsca pobytu został zatrzymany na terenie Czeladzi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za zniszczenie mienia może mu grozić teraz nawet 5 lat więzienia.

 

(źródło: KMP Sosnowiec)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close