AlarmRegion

TRZY niewybuchy w jeden dzień! Chwile grozy w Łaziskach i Mikołowie

Tylko w ciągu kilku godzin w Mikołowie znaleziono 3 niewybuchy! Do zdarzenia doszło w minioną środę, 1 marca.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Do mikołowskiej komendy, godzina po godzinie, wpłynęły trzy zgłoszenia o podejrzanych znaleziskach, które zostały ujawnione podczas prac ziemnych. Dwa na terenie Łazisk Górnych (ulica Bukowa i Wieżowa), jedno w Mikołowie (ulica Sosnowa). Tego rodzaju interwencje mundurowi z miejscowej jednostki Policji podejmują wyjątkowo często. Powiat mikołowski, jak widać, pełen jest takich „niespodzianek”.

W każdym ze wskazanych przypadków na miejsce zostali skierowani policjanci prewencji, by zabezpieczyć teren i wyznaczyć strefę bezpieczną. W akcji uczestniczyła także Straż Pożarna z Mikołowa oraz funkcjonariusze łaziskiej Straży Miejskiej. Bezpośrednio przy znalezisku pracował policjant grupy minersko-pirotechnicznej, który po przeprowadzeniu oględzin przekazał miejsce patrolowi saperskiemu gliwickiej jednostki wojskowej. Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców.

W dwóch przypadkach ujawnione przez operatorów koparki przedmioty okazały się pozostałością z czasów II wojny światowej. Niewybuchy zostały wywiezione przez wojskowych.

Źródło i foto: Policja Śląska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Gigantyczny skok zakażeń w woj.śląskim! Szpitale na południu regionu sparaliżowane!

Katowice: Z zawałem odesłano ją z dwóch szpitali! W trzecim kobietę trzeba już było reanimować

Rybnik: To nie żart! Nauczyciele dostaną 1 zł dodatku. I to brutto!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close