KrajRegion

Trzynasta emerytura, to już pewniak. Czy ZUS jest gotowy na waloryzację?

ZUS jest przygotowany do marcowej waloryzacji emerytur i rent – zapewnia prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska. Jak poinformowała, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, ten mechanizm obejmie ponad 8 mln świadczeń emerytalno-rentowych.

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

– Jesteśmy gotowi do wypłaty trzynastych emerytur i rent. To zadanie, nad którym bardzo ciężko pracujemy od wielu tygodni – twierdzi prezes ZUS.

Profesor Uścińska wskazuje, że dodatkowe świadczenia będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Zaznacza, że trzynaste świadczenie będzie przysługiwało osobom, którym prawo do emerytury lub renty zostało ustalone do 31 marca 2020 r.

Prezes ZUS przypomina, że „trzynastki” będą wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca roku, w którym wypłacane jest dodatkowe świadczenie. W 2020 r. będzie to 1200 zł brutto. Dodaje, że z kwoty świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Czeka nas zakaz palenia węglem w województwie śląskim? Walka ze smogiem wkracza w kolejny etap!

Śląskie: Ile dowodów rejestracyjnych zabranych? Policja podsumowuje akcję SMOG

Zabrze: Złapani na gorącym uczynku! Policja uniemożliwiła powstanie dzikiego wysypiska! [ZDJĘCIA]

 

źr. MRPiPS

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close