AlarmRegion

„Tu mieszkają ludzie!” Mieszkańcy Rudy nie chcą u siebie asfaltowni. Wygrają walkę? [WIDEO]

To nie jest dobre miejsce na tego typu inwestycje – przekonują mieszkańcy dzielnicy Ruda w Rudzie Śląskiej. Przy ulicy Kokotek ma powstać asfaltownia, a to u mieszkańców budzi konkretne obawy.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ


-Mamy wystarczająco problemów na ulicy Kokotek. Walczymy cały czas o to, żeby zapachy nie docierały na nasze osiedle. Są one dość specyficzne, jeżeli dojdzie do tego asfalt, który będzie robiony tak naprawdę na gorąco bo to ma być granulat i samochody ciężarowe, to faktycznie nasza część dzielnicy będzie częścią magazynową i handlową, a tam mieszkają ludzie – mówi Anna Łukaszczyk, członek stowarzyszenia Rudzianie Razem.

Jak podkreślają mieszkańcy, w okolicy funkcjonują już m.in. zakład zajmujący się gospodarowaniem odpadami czy produkujący wędliny. W niedużej odległości planowana jest także budowa Ekologicznego Centrum Odzysku Energii, w którym spalane mają być m.in. osady ściekowe. Teraz dodatkowo pojawić się ma się asfaltowania. Żeby jednak mogła powstać, miasto musi wydać zgodę. Na razie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie.

-Mogę potwierdzić,że ta inwestycja ma pozytywną opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Sanepidu, co daje do myślenia. Jeżeli regionalna dyrekcja daje pozytywną opinię, to znaczy że w jej ocenie ta inwestycja nie będzie znacząco oddziaływać na otoczenie i na środowisko – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Przedstawiciele miasta podkreślają, że przeprowadzając postępowania administracyjne biorą pod uwagę także opinie mieszkańców. Decyzja miasta w sprawie inwestycji ma zostać wydana 23 listopada.
(Sandra Hajduk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “„Tu mieszkają ludzie!” Mieszkańcy Rudy nie chcą u siebie asfaltowni. Wygrają walkę? [WIDEO]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close