Region

Tychy: 205 zarzutów za nielegalne świadectwa kwalifikacji zawodowej

Policja z Tychów zatrzymała 57-letniego mężczyznę, który nielegalnie wystawiał zaświadczenia uzyskania świadectwa kwalifikacji zawodowej. Mężczyzna usłyszał… 205 zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Prowadzący siedzi w baranie. Gość niespodzianka! TOP 5 Silesia Flesz

57-letni kierownik jednego z tyskich ośrodków szkoleniowych kierowców wystawiał kierowcom drogowe świadectwa uzyskania kwalifikacji zawodowej, poświadczające ukończenie szkolenia okresowego odpowiedniego do pojazdu, którym jeżdżą. Zgodnie z prawem taki kurs miał trwać 5 dni, a nie był w ogóle organizowany.

Sprawa została wszczęta w październiku 2017 roku, a w marcu tego roku został sporządzony akt oskarżenia. Przez około 1,5 roku policjanci przesłuchali w tej sprawie kilkaset osób, zebrali 16 tomów akt zawierających łącznie blisko 3,2 tys. kart oraz przeanalizowali zabezpieczone dokumenty i zapisy monitoringu. 57-latek uczynił sobie z popełnianych przestępstw stałe źródło dochodu. Zostały przedstawione mu zarzuty, do których się przyznał i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Za to przestępstwo grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Źródło: Śląska Policja, fot. archiwum

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close