Region

Tychy: Na DK44 prace idą pełną parą [ZDJĘCIA]

Kwiecień na placu budowy drogi krajowej 44 oznacza kolejne zmiany. Drogowcy rozpoczęli już pierwsze w tym sezonie roboty bitumiczne. Największe nasilenie prac jest obecnie w rejonie węzła, jaki docelowo połączy DK44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz


Budowa nowego bezkolizyjnego węzła, jaki powstaje w ramach modernizacji drogi krajowej numer 44 w Tychach wkroczyła w kolejna fazę.

– Na plac budowy wjechały walce i maszyny układające asfalt. Na placu budowy w ciągu dnia przebywa około 100 pracowników oraz ciężki sprzęt w tym walce, samochody transportowe i dostawcze, koparki, koparko-ładowarki, frezarki, rozkładarki do asfaltu– mówi Wojciech Łyko – dyrektor MZUiM w Tychach.

Aktualnie po stronie wschodniej trwa asfaltowanie łącznic prowadzących na wiadukt oraz części głównej trasy, gdzie w sumie zostanie ułożonych blisko 5 tysięcy ton mas bitumicznych na łącznej powierzchni 9500m2.

– Z kolei po zachodniej stronie wciąż trwa budowa nasypów i utwardzanie podłoża. Gdy te roboty się zakończą również tutaj ruszą prace bitumiczne. Na samym wiadukcie obecnie wykonywane jest zbrojenie i betonowanie kap chodnikowych na płytach pomostów– mówi Arkadiusz Bąk z MZUiM w Tychach.

Trwająca od października 2017r. przebudowa DK44 to obecnie największa inwestycja realizowana w Tychach, warta 132 mln zł, z czego aż 85 proc. wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE. Prace obejmują łącznie 2,5 km drogi na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ulicy Turyńskiej. Najistotniejszym punktem przebudowy będzie nowy, bezkolizyjny węzeł, który rozdzieli ruch lokalny od tranzytowego.

Tychy: Na DK44 prace idą pełną parą [ZDJĘCIA] (fot.UM Tychy)
Tychy: Na DK44 prace idą pełną parą [ZDJĘCIA] (fot.UM Tychy)
Tychy: Na DK44 prace idą pełną parą [ZDJĘCIA] (fot.UM Tychy)
Tychy: Na DK44 prace idą pełną parą [ZDJĘCIA] (fot.UM Tychy)
 

źr. UM Tychy

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close