RegionWiadomość dnia

Tychy: Na Stadionie Miejskim rusza 24-godzinny maraton programistów!

24-godzinny maraton programowania już dzisiaj (13.10) rusza na Stadionie Miejskim w Tychach. Tu, gdzie zazwyczaj siódme poty wylewają piłkarze – tym razem przewiną się terabajty danych. Programiści będą opracowywać specjalne rozwiązania dla Metropolii.

 

Zobacz koniecznie: Lekarze pomagali kibolom ze Śląska unikać sądu? Seria zatrzymań CBPŚ!

Opracowanie rozwiązań usprawniających funkcjonowanie transportu publicznego w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na podstawie przekazanych danych czasowych i ilościowych. To zadanie, które czeka na programistów, biorących udział w pierwszym metropolitalnym hackathonie. Maraton potrwa 24 godziny i odbędzie się w najbliższy weekend na Stadionie Miejskim w Tychach.

Już w ten weekend (13-14 października) pierwszy metropolitalny hackathon! Hackathon to rodzaj wydarzenia, podczas którego uczestnicy, posiadający umiejętności programistyczne, na podstawie dostępnych danych, zidentyfikują obecne problemy, a co za tym idzie – zaproponują rozwiązania, których celem jest usprawnienie i ulepszenie funkcjonowania transportu i komunikacji publicznej.

Metropolitalny hackathone odbywa się pod hasłem „Wspólny transport. Wspólne dane”, a zadaniem uczestników będzie wypracowanie rozwiązań, wykorzystując potencjał udostępnionych danych, związanych z transportem i komunikacją na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

-Uczestnicy otrzymają od nas różne dane – ilościowe, czasowe, które do tej pory zebraliśmy w toku prac nad platformą otwartych danych. Można powiedzieć, że to prolog do opracowywanej Open Data – mówi Paweł Krzyżak, zastępca dyrektora Departamentu Projektów i Inwestycji.

Zobacz również: Na Śląsku doją krowy na czas i rzucają gumiokiem na odległość 😉

-Podczas metropolitalnego hackathonu nie narzucamy konkretnych kierunków. Dajemy możliwość swobodnego wykorzystania i interpretacji udostępnionych danych, a także korzystania z dowolnych innych ogólnodostępnych danych publicznych – dodaje.

Na autorów najciekawszych rozwiązań czekają nagrody. Zwycięzcy otrzymają 10 tys. zł, zespół, który zajmie drugie miejsce – 5 tys. zł, a trzecie – 3 tys. zł.
(źr: Metropolia/WZ)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close