AlarmRegionWiadomość dnia

Tychy: Parking przy Szpitalu Wojewódzkim jest już bezpłatny. Powstaną też nowe miejsca parkingowe

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Tychów, od 1 stycznia 2018 roku, z wjazdu na parking zniknęły szlabany, a płatny dotychczas parking u zbiegu ulic: Wyszyńskiego i Edukacji jest ogólnodostępny.

 

Jako właściciel będziemy mogli także kompleksowo podejść do różnych problemów, jednym z pierwszych do rozwiązania jest układ drogowy i parkingi przy szpitalu – mówił na konferencji prasowej w październiku Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Zmiana zasad korzystania z parkingu przy szpitalu to początek zmian – planowany jest także remont przyszpitalnych parkingów. W budżecie miasta zabezpieczono na ten cel 1,5 miliona złotych.

Obecnie trwa procedura przekazania terenu parkingu, jaki znajduje się przy szpitalu wojewódzkim Miejskiemu Zarządowi Ulic i Mostów (teren należy już do miasta, ale nie do jednostki).

Równolegle MZUiM opracowuje już projekt przebudowy tego terenu. Planowo na chodniku przed wejściem głównym powstaną nowe miejsca parkingowe (prostopadłe), a na samej płycie parkingu – tuż za murkiem – miejsca równoległe – mówi Wojciech Łyko z MZUiM w Tychach.

Realizacja inwestycji planowana jest w drugiej połowie roku.

(źródło: Urząd Miasta Tychy)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

2 thoughts on “Tychy: Parking przy Szpitalu Wojewódzkim jest już bezpłatny. Powstaną też nowe miejsca parkingowe”

  1. Może wreszcie zrobią tam porządek , bo do tej pory płaciło się nie mało a ten parking to masakra ,błoto, stare zgnite liście, papiery i śmieci
    jak się zbiera kasę to trzeba przynajmniej sprzątać swój teren !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close