RegionWiadomość dnia

Tychy rozdają choinki mieszkańcom. Nie za darmo, a za makulaturę!

Mimo że to dopiero początek października, a temperatura na zewnątrz przypomina raczej tę wiosenną, niektórzy już myślą o świętach. Urząd miasta w Tychach ogłosił akcję, w której w zamian za makulaturę można dostać choinkę. Rozdawane będą świerki srebrzyste.

 

 

Debaty Prezydenckie w Telewizji TVS!

Poniedziałek 29.10 – Mysłowice
Wtorek 30.10 – Ruda Śląska
Środa 31,10 – Bytom

Debaty Prezydenckie w TVS o 17.50 po Silesia Flesz

 

-Są to świerki odporne na niskie temperatury no i niewymagające jakiejś znacznej pielęgnacji. Oprócz walorów takich estetycznych, to, że drzewko jest równe itd. to dodatkowo jeszcze bardzo ładnie pachnie – mówi Sandra Kulka, Kulka Centrum Ogrodnicze.

Tychy rozdają choinki mieszkańcom. Nie za darmo, a za makulaturę!
Tychy rozdają choinki mieszkańcom. Nie za darmo, a za makulaturę!

Urząd Miasta w Tychach ma do rozdania 250 takich drzewek. Spełnić trzeba tylko jeden warunek – przynieść do urzędu co najmniej 15 kg makulatury. –Bardzo nam zależy na tym, żeby mieszkańcy nie wyrzucali odpadów, np. do lasów, zwłaszcza, że ponad połowa powierzchni naszego miasta to właśnie tereny zielone, dlatego staramy się robić wszystko, żeby one trafiały w miejsca, do których powinny trafić – mówi Ewa Grudniok, UM Tychy

Zebrana makulatura trafi do zakładu gospodarki odpadami w Tychach, gdzie poddana zostanie recyklingowi. Akcja potrwa do 21 grudnia. Do rozdania zostało jeszcze 100 drzewek. Obowiązuje zasada, kto pierwszy, ten lepszy.

 

Zobacz koniecznie: Ogromna ryba z Rybnika i mur odgradzający Romów w Zabrzu – to i wiele więcej w najnowszym wydaniu TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close