RegionWiadomość dniaZdrowie

Tychy: Zakład Diagnostyki Obrazowej już działa! Nowy tomograf skraca czas badania [WIDEO]

Nowy tomograf komputerowy to nie jedyny nowoczesny sprzęt w otwartym dzisiaj zmodernizowanym zakładzie diagnostyki obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach. Sprzęt od dwóch tygodni jest już użytkowany.

 

 

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ


– Krótszy czas badania, mniejsza ilość kontrastu, większa możliwości diagnostyczne, nowe oprogramowania, czyli na podstawie tego badania jesteśmy w stanie zdobyć więcej informacji na temat zdrowia pacjenta – mówi dr n. med. Joanna Gibińska, kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Tychach.

Zakład Diagnostyki Obrazowej zlokalizowany jest teraz w pobliżu Izby Przyjęć. W pierwszej kolejności z nowego sprzętu korzystają jednak pacjenci szpitala.

Tychy: Zakład Diagnostyki Obrazowej już działa! Nowy tomograf skraca czas badania
Tychy: Zakład Diagnostyki Obrazowej już działa! Nowy tomograf skraca czas badania

-W tym szpitala nie było rezonansu magnetycznego – teraz go posiadamy. Mamy również tomograf, densytometr, kostno – stawowy aparat rentgenowski, jeden przewoźny aparat RTG, który będzie służył noworodkom na oddziale neonatologiczym – mówi Mariola Szulc, prezes Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Tychach.

W sumie sprzęt kosztował ponad 10 mln złotych. Pieniądze pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Woje. Śląskiego, kolejne 4 mln złotych dołożyło miasto. Inwestycja trwała niecały rok.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close