AlarmRegionWiadomość dnia

Tychy: Zmiana organizacji ruchu na DK44, za węzłem Wartogłowiec

W związku z realizowaną przebudową drogi krajowej nr 44 w Tychach, w piątek (16.03), na ul. Oświęcimskiej planowane jest wprowadzenie kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu.  

 

Na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec, a skrzyżowaniem z ulica Długą, zostanie zawężony do 3 metrów prawy pas jezdni w kierunku do Oświęcimia. W tym miejscu obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30km/h oraz zakaz wyprzedzania.

Zawężenie jest konieczne, by wykonawca inwestycji – firma EUROVIA Polska S.A. – mógł przystąpić do robót drogowych. Chodzi głównie o wykonanie nasypu, drenażu i kanalizacji oraz poszerzenie drogi.

Dodatkowo barierami zostanie wydzielony ciąg o szerokości ok. 1,5 metra, którym będą mogli poruszać się piesi.

W najbliższym czasie podobne rozwiązanie będzie wprowadzone na kolejnym odcinku DK44 – od skrzyżowania z ul. Długą do skrzyżowania z ul. Główną.

Przypominamy także, że w dalszym ciągu zamknięty jest przeszło kilometrowy odcinek ul. Turyńskiej od wysokości przejścia dla pieszych przy halach fabryki FCA do skrzyżowania DK44 z ul. Kościelną i Główną.

 

(źr: UM Tychy)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close