AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Nie będzie zmiany czasu letniego na zimowy? Jest już projekt ustawy!

Nie będzie zmiany czasu letniego na zimowy? Jest już projekt specjalnej ustawy w tej sprawie!

W tym roku nie zmienimy czasu letniego na zimowy? Jest już projekt specjalnej ustawy w tej sprawie

Polskie Stronnictwo Ludowe nie chce, abyśmy spali godzinę dłużej w nocy z 28 na 29 października. Posłowie złożyli projekt ustawy, która miałaby znieść zmianę czasu w Polsce. Nie tylko zmianę z letniego na zimowy. Przez cały rok miałby obowiązywać czas letni środkowoeuropejski.

 

-Zmiana czasu w okresie marca i października, przesunięcie w jedną lub drugą stronę, powoduje, że są problemy, szczególnie w systemie bankowym, dostosowanie do tej zmiany czasu, a także w transporcie – uważa Stanisław Dąbrowa, prezes zarządu wojewódzkiego PSL. Kolejnym bardzo ważnym argumentem jest zdrowie. Podczas zmiany czasu dochodzi do rozregulowania zegara biologicznego. A to może mieć wpływ na zwiększenie ilości zawałów serca i… wypadków drogowych.

Posłowie złożyli projekt ustawy, która miałaby znieść zmianę czasu w Polsce

Zdaniem prof. Andrzeja Barczaka taka zmiana miałaby sens, ale musiałaby zostać wprowadzona w całej naszej strefie czasowej, nie tylko w Polsce. -Uważam, że ten bałagan jest niesamowity. Koleje, bo trzeba zmieniać rozkład jazdy, na lotniskach czeka się godzinę, albo jest za wcześnie. Jest to absolutnie niepotrzebne, bo w dzisiejszych czasach nie możemy tak poprawiać natury. To takie zarozumialstwo człowieka, że on poprawia naturę – mówi prof. Andrzej Barczak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Polskie Stronnictwo Ludowe nie chce, abyśmy spali godzinę dłużej w nocy z 28 na 29 października

Projekt ustawy w tej sprawie trafił już do sejmu. Posłowie PSL chcieliby, aby zmiany zaczęły obowiązywać jeszcze przed planowaną na koniec października zmianą czasu.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close