RegionWiadomość dnia

Uczniowie z Zabrza uczą się budować dronów i latania! To niesamowite, co potrafią! [WIDEO]

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu mogliby zadziwić niejednego operatora dronów. Oni nie tylko potrafią dronami świetnie latać, ale i je budować!

 

Zaczęło się od symulatora- teraz latają skonstruowanym przez siebie dronem. W ten sposób uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Zabrzu praktycznie uczą się techniki. -My się rozwijamy. Mimo to, że to tylko latanie, a tak naprawdę nauczyliśmy się różnych rzeczy, czy to z fizyki- musieliśmy z prądem pracować, elektronika też nam tutaj weszła – wylicza Wiktoria Wałeczek, uczennica ZS nr 10 w Zabrzu.

Uczniowie z Zabrza uczą się budować dronów i latania! To niesamowite, co potrafią!

To możliwe dzięki międzynarodowemu projektowi. Szkoły ze Słowenii, Chorwacji, Hiszpanii i Polski od 3 lat pracują nad umiejętnościami uczniów pod opieką ekspertów z Hiszpanii. 22 marca spotkali po raz siódmy, tym razem w Zabrzu. -Poznają też ludzi zagranicą innych, wymieniają się kulturami, co oni robią tutaj, jak lubią spędzać popołudniu czas, także to jest taka bardzo dobra wymiana i bardzo dobre doświadczenie – mówi Małgorzata Jonczek, nauczycielka, koordynatorka projektu.

Przede wszystkim to, które wykorzystają w przyszłej pracy zawodowej. -On jest wielką szansą właśnie na to, żeby rozwinąć swoje umiejętności językowe, bo cały czas operujemy językiem angielskim, często też właśnie technicznym – mówi Tomasz Kądziołka, uczeń ZS nr 10 w Zabrzu. -Myślę, że jest to też dobra okazja do tego, żeby wpisać sobie ten projekt do CV – dodaje.

Uczniowie z Zabrza uczą się budować dronów i latania! To niesamowite, co potrafią!

Bo na rynku firm wykorzystujących możliwości dronów jest coraz więcej. -Do nawet zadań wojskowych, gdzie są już w tej chwili wykorzystywane, można nimi lokalizować różne cele, różne akcje ratunkowe w górach, gdzie człowiek ciężko ma dotrzeć – mówi Jakub Głogowski, uczeń ZS nr 10 w Zabrzu. Międzynarodowe spotkanie potrwa do piątku i zakończy się konferencją, podczas której uczniowie zaprezentują swoje dotychczasowe dokonania. (Martyna Mikołajczyk)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close