KategoriaRegionSportŚwiat

Umowa z Fiorentiną podpisana. Żurkowski do końca sezonu w Górniku Zabrze

Szymon Żurkowski przechodzi z Górnika Zabrze do Fiorentiny po tym sezonie. To kolejny głośny transfer Polaka do włoskiej Serie A po Krzysztofie Piątku, który zasilił AC Milan.

 

 

Trojaczki z Rudy Śląskiej i parkowanie „na janusza”! Zobaczcie najnowsze TOP 5 SILESIA FLESZ

Uzgodnione zostały warunki umowy wypożyczenia zawodnika do Górnika Zabrze. Oznacza to, że Żurkowski pozostanie przy Roosevelta do końca obecnego sezonu.

– Cieszę się, że udało się wypracować model, który jest optymalny dla wszystkich stron. Szymon najbliższe miesiące spędzi w Górniku, a następnie przeniesie się do Serie A. W umowie zawartej pomiędzy klubami, oprócz kwoty transferowej, przewidzieliśmy także bonusy związane z progresem kariery Szymona – mówi Bartosz Sarnowski, prezes Górnika. Warto dodać, że kwota transferu piłkarza jest rekordowa w historii Górnika Zabrze.

PRAWDZIWE ŻYCIE w TVS! Nowy serial paradokumentalny już od lutego

Pochodzący z Jastrzębia Zdroju piłkarz trafił do Górnika przed sezonem 2016/17. W pierwszej drużynie zadebiutował w meczu 17. kolejki I ligi z Wisłą Puławy (13 listopada 2016 r.) wchodząc na boisko w 88 minucie. Wiosną swoją postawą walnie przyczynił się do powrotu w szeregi Ekstraklasy. W poprzednim sezonie był objawieniem rozgrywek, odbierając po sezonie nagrodę w kategorii Odkrycie Ekstraklasy sezonu 2017/18. Ponadto Szymon jest kluczowym zawodnikiem kadry trenera Czesława Michniewicza, która wywalczyła awans do Mistrzostw Europy U-21.

– Przykład Szymona doskonale potwierdza przyjętą przez Klub politykę stawiania na młodych utalentowanych piłkarzy – kontynuuje Bartosz SarnowskiJestem głęboko przekonany, że będzie jednym z kluczowych piłkarzy w bardzo ważnym dla Klubu okresie, a w przyszłym sezonie swoją postawą potwierdzi markę szkolenia w Górniku.

PRAWDZIWE ŻYCIE w TVS! Nowy serial paradokumentalny już od lutego

Szymon Żurkowski, młodzieżowy reprezentant Polski ma dopiero 21 lat, a już trafił do jednej z najsilniejszych lig piłkarskich w Europie.

– To potwierdza model i politykę przyjętą przez klub stawiania na młodzież. W dużej części jest to młodzież właśnie stąd, z regionu, nie tylko z Zabrza, ale i okolicznych miejscowości. Wyobraźmy sobie, że w momencie, kiedy rozmawiamy na Cyprze trenuje 11 piłkarzy, którzy nie ukończyli jeszcze 21. roku życia – mówi Bartłomiej Perek, Górnik Zabrze.

Klub nie mówi oficjalnie o kwocie, za jaką sprzedał zawodnika. Nieoficjalnie mówi się, że jest to około 5 milionów euro. Obecnie Fiorentina zajmuje dziewiąte miejsce we włoskiej serie A.

(Źródło: Górnik Zabrze/Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close