RegionWiadomość dnia

Budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zostanie zburzony! [WIDEO]

Budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zostanie zrównany z ziemią!

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ podpowiada, co zrobić żeby się nie roztopić w upał 😉

To początek metamorfozy, jaką ma przejść kampus uczelni. Prac jeszcze nie widać, bo dopiero wystartowały, ale nie potrwają długo. Długo za to może potrwać wybudowanie nowego i nowoczesnego obiektu w tym miejscu.

– Pierwszy etap to będzie uporządkowanie tego terenu i przeznaczenie na część rekreacyjną. W perspektywie kilku do kilkunastu lat, w zależności od tego, jakie będą potrzeby lokalowe Uniwersytetu. Wiadomo że liczba studentów się zmienia. Kwestię bazy noclegowej i akademików także bierzemy pod uwagę. Myślę, że w ciągu kilku, kilkunastu lat powstanei ten budynek na miejscu budynku „D”. Z przeznaczeniem na cele biurowo-dydaktyczne – mówi Marek Kiczka z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

Na razie budynek z 1979 roku zostanie wyburzony do końca września. Ale plany uczelni są ambitne. Katowicki Uniwersytet Ekonomiczny chce, żeby kampus wyglądał mniej więcej tak, jak na wizualizacjach pracowni Tomasza Koniora.

Budynek „D” zastąpi nowoczesny obiekt, którego budowa ma kosztować ok. 60 mln zł. Uniwersytet Ekonomiczny do realizacji drogiej i wieloletniej inwestycji uczelnia chce zaprosić prywatne firmy.

 

autor: Łukasz Kądziołka
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close