Region

Uniwersytet Śląski ma swój sklep. Kubki, koszuli, bluzy z logo UŚ można kupić w budynku rektoratu [WIDEO]

Już nie tylko przez internet, ale też stacjonarnie. Uniwersytet Śląski otworzył w budynku rektoratu sklep ze swoimi gadżetami. Można w nim kupić między innymi koszulki, bluzy czy kubki. Wszystko sygnowane logotypami uczelni.

 

– Myślę, że to jest fajny pomysł, bo na przykład na Politechnice Śląskiej mają już od dłuższego czasu, gdzie mogą stacjonarnie wykupić sobie gadżety z uczelni. Myślę, że będzie jednak popyt na to – mówi Dominika Moskwa, studentka Uniwersytetu Śląskiego.

– Wydaje mi się, że fajnie jest mieć takie logo Uniwersytetu Śląskiego i to jest takie chwalenie się, że faktycznie jesteśmy z Uniwersytetu Śląskiego – mówi Weronika Dąbrowska, studentka Uniwersytetu Śląskiego.

O to, by powstał sklep stacjonarny, zabiegali sami studenci, którzy coraz częściej chcą nosić ubrania z logotypem swojej uczelni. Bo dla nich to powód do dumy.

– Jest to swojego rodzaju tak naprawdę autoidentyfikacja z uczelnią, co jest bardzo popularne w dużych akademickich miastach, jak Kraków czy Warszawa. Więc taka identyfikacja jest potrzebna studentom i studenci tego chcieli. My jako samorząd studencki otrzymywaliśmy takie głosy od studentów, że właśnie też chcą taki sklep – mówi Łukasz Grabelus, student Uniwersytetu Śląskiego.

Oprócz ubrań, w sklepie można także kupić studenckie akcesoria, jak oprawy na indeksy, pióra czy długopisy. A na sklepie korzystają nie tylko studenci, bo to także reklama dla uczelni, która promuje swój logotyp i charakterystyczną kolorystykę i tym samym zwiększa swoją rozpoznawalność.

– Liczymy, że oczywiście studenci, pracownicy, absolwenci, pamiętajmy, że duża grupa absolwentów opuściła już mury śląskiej alma mater, będą chcieli się identyfikować, no i nosić, czy to bluzy, czy inne gadżety z logotypem Uniwersytetu Śląskiego. Przez to podnosimy też rozpoznawalność Uniwersytetu Śląskiego – mówi Jacek Szymik-Kozaczko, Uniwersytet Śląski.

Sklep stacjonarny Uniwersytetu Śląskiego jest czynny od poniedziałku do piątku.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close