KrajRegion

Zabił w Wałbrzychu, został złapany w Pyskowicach. 37-latkowi grozi dożywocie

Policjanci z Pyskowic zatrzymali 37-latka podejrzanego o zabójstwo. Mężczyzna próbował ukryć się na terenie województwa śląskiego.

 

TOP 5 SILESIA FLESZ: Jak się patynuje buty po śląsku i dlaczego prowadzący ma twarz jak Multipla? 😉

We wtorek przed południem, kryminalni z Pyskowic zwrócili uwagę na idącego chodnikiem mężczyznę, którego postanowili wylegitymować. Gdy ruszyli w jego stronę, ten zaczął uciekać w kierunku pobliskich pól. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali mężczyznę. Jak się okazało instynkt ich nie zwiódł, ponieważ był to człowiek, który już niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem, Po przewiezieniu do komisariatu, 37-letni mieszkaniec Dolnego Śląska przyznał się do zbrodni, jaką popełnił w jednym z mieszkań w powiecie wałbrzyskim. Pyskowiccy mundurowi skontaktowali się z dolnośląską policją i przekazali kolegom wszystkie szczegóły, które zdołali ustalić. Tamtejsi funkcjonariusze pojechali do wskazanego mieszkania i potwierdzili przekazaną im informację. Po wejściu do środka znaleźli ciało 49-letniego mężczyzny.

Mundurowi z Pyskowic zabezpieczyli szereg dowodów, które jeszcze tego samego dnia, wraz z zatrzymanym, przekazali konwojowi z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Zgromadzony materiał pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu zabójstwa. Za tę zbrodnię 37-latkowi może grozić kara nawet dożywotniego więzienia.Mężczyzna został  doprowadzony do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

 

źr. Śląska Policja

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close