RegionWiadomość dnia

Uniwersytet Śląski zaprasza na Szybkie Powtórki Maturalne!

Intensywna powtórka na kilka dni przed maturą, czyli Szybkie Powtórki Maturalne – taką propozycję już po raz siódmy składają wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tegoroczni maturzyści będą mogli skorzystać z trzydniowych intensywnych kursów lub szybkich powtórek, które odbędą się między 23 a 26 kwietnia.

 

 

Strajk nauczycieli: MATURA w tym roku ZAGROŻONA? TOP 5 Silesia Flesz


-W tym roku w ramach Nocnych Powtórek Maturalnych organizujemy zajęcia, zarówno z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. […] Oprócz tego matematyka na poziomie podstawowym i rozszerzonym, biologia, chemia, wiedza o społeczeństwie i historia. […] Jeżeli się okaże, że w tym roku matura odbyłaby się z jakichś powodów później, to mamy taki pomysł, żeby wspierając – i maturzystów, i nauczycieli – zorganizować jeszcze dodatkowe zajęcia i one będą już wtedy bezpłatne – mówi dr Magdalena Piotrowska – Grot, koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów.

Szybkie Powtórki Maturalne cieszą się co roku zainteresowaniem, uczestniczy w nich kilkaset osób. Tegoroczny kurs po raz pierwszy zakończy się wielkim quizem z nagrodami.

Zapisy na Szybkie Powtórki Maturalne prowadzone są na stronie internetowej maturzysta.us.edu.pl. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu kursów, dostępne są w zakładce „Szybkie powtórki maturalne 2019
Zapisy na Szybkie Powtórki Maturalne prowadzone są na stronie internetowej maturzysta.us.edu.pl. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu kursów, dostępne są w zakładce „Szybkie powtórki maturalne 2019

 

-Niektóre przedmioty trwają 1,5h, inne 3h. Także trzeba sprawdzić konkretny interesujący nas kurs. Te ceny wahają się między 15 a 35 złotych. […] Pytamy naszych absolwentów o to, jak im poszło i zwykle te wyniki są faktycznie wyższe , niż średnia krajowa. Zwłaszcza dobrze nam idzie – jak widać – przygotowanie do matury z matematyki i matury z WOS-u, gdzie te wyniki naszych absolwentów są zawsze kilka, kilkanaście, czasem kilkadziesiąt procent wyższe, niż w skali całego kraju – mówi mgr Agnieszka Wójtowicz – Zając, koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów.

Zapisy na Szybkie Powtórki Maturalne prowadzone są na stronie internetowej maturzysta.us.edu.pl. Szczegółowe informacje na temat harmonogramu kursów, dostępne są w zakładce „Szybkie powtórki maturalne 2019”.

 

autor: Monika Lipiec
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close