KrajRegion

Upały nie odpuszczają, ale będzie burzowo! IMGW wydał OSTRZEŻENIE drugiego stopnia

IMGW wydał ostrzeżenie meteo dotyczące burz i porywistego wiatru. Ostrzeżenie meteo dotyczy także upałów. Te w piątek ograniczy się głównie do wschodniej Polski.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

 

Od początku tygodnia zmagamy się z upałem. Wczoraj na stacji synoptycznej w Kole temperatura powietrza sięgnęła 34,8°C, w poniedziałek w Poznaniu zaobserwowano 31,9°C. Aktualnie najcieplejszym miejscem są Słubice, gdzie jest 34,0°C, ale w wielu miejscami temperatura powietrza sięga 31°C, 33°C.

Ostrzeżenie II stopnia o silnych burzach zostały wydane na obszary województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego oraz na północne, zachodnie i centralne powiaty woj. wielkopolskiego. Burze aktywne będą w wieczorem oraz w późniejszych godzinach nocnych.

Miejscami ponownie mogą być bardzo gwałtowne! Zagrożenie stanowić będą silne porywy wiatru, które lokalnie mogą przekraczać 100 km/h, opady dużego gradu oraz ulewny deszcz do 50 mm. Słabsze i zanikające burze prognozowane są również na krańcach wschodnich Polski.

W piątek upał ograniczy się głównie do wschodniej Polski – tutaj miejscami będzie około 31°C. Co nie oznacza dużego ochłodzenia na pozostałym obszarze, bo temperatura również będzie wysoka, od 27°C do 30°C. Burze możliwe będą również w województwach wschodnich. Nie powinny być tak gwałtowne jak te, które prognozujemy na dzisiaj i na jutro, ale nadal miejscami mogą być bardzo silne.

Sobota i niedziela również gorące i upalne oraz miejscami burzowo. W niedzielę od zachodu przemieszczać się będzie front atmosferyczny, za którym od zachodu ponownie zacznie napływać chłodniejsze powietrze, jednak ochłodzenie nie będzie duże. Obecność frontu oznaczać będzie tez możliwość rozwoju licznych, silnych burz. Zachęcamy do śledzenia naszych prognoz oraz ostrzeżeń meteorologicznych, w których zamieszczamy najbardziej aktualne informacji o prognozie pogody oraz o zagrożeniach pogodowych.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close