RegionWiadomość dnia

Urodziny Katowic 2019: Abradab przygotuje specjalny koncert! Święto potrwa 4 dni

Cztery dni potrwają Urodziny Katowic 2019. Rozpoczną się 12 września na Rynku, gdzie wystąpią między innymi orkiestry dęte. W tym roku przygotowaniem głównego koncertu, który odbędzie się w Strefie Kultury zajmie się raper Abradab, niegdyś członek pochodzącej z tego miasta hip-hopowej grupy Kaliber 44.

 

 

Sosnowiec czeka na uchodźców? Konsulat w Katowicach już jest! Zobaczcie go w TOP 5 SILESIA FLESZ


– Nie będzie to stricte koncert hip-hopowy, nie chciałbym, że tak powiem, zamęczyć wszystkich obywateli miasta i regionu tym, co ja kocham najbardziej. Niemniej zaproszę kilku swoich kolegów, ludzi, których uważam za znakomitych artystów hip-hopowych, także będzie Pokahontaz – Rahim i Fokus, będzie Miuosh – mówi Marcin „Abradab” Marten, muzyk.

 

Ale to nie wszystko, bo koncertów będzie więcej. Katowice stawiają w dużej mierze na artystów z regionu. 13 września mieszkańcy będą mogli posłuchać koncertu legendarnej już grupy Dżem w wykonaniu symfonicznym. W harmonogramie jest też koncert grupy Vołosi.

– Chcemy pokazać to, co jest najpiękniejsze tutaj u nas, na Śląsku, nie tylko w Katowicach. Bo muzycy są z różnych miast Górnego Śląska, co nie znaczy, że nie będzie artystów ogólnopolskich, którzy tworzą w innych miejscach naszego kraju. Mamy też artystów zza granicy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

 

Urodziny Katowic 2019: Abradab przygotuje specjalny koncert! Święto potrwa 4 dni
Urodziny Katowic 2019: Abradab przygotuje specjalny koncert! Święto potrwa 4 dni

Urodziny Katowic 2019 zakończą się 15 września.

autor: Paweł Jędrusik
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close