KrajRegion

Uruchomiono pomoc psychologiczną dla uczestników i rodzin ofiar wypadku na DK 88 [WIDEO]

Ruszyła pomoc psychologów dla rodzin ofiar oraz uczestników wypadku, do jakiego doszło w sobotę na DK 88. W pobliżu węzła Kleszczów zginęło w zderzeniu busa i autokaru 9 osób, 7 zostało rannych.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Specjalną pomoc psychologiczną – jak potwierdziła rzeczniczka prasowa wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, uruchomiono dla rodzin ofiar oraz uczestników wypadku na Śląsku. O wszelkie możliwej pomocy zapewnił także wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

Tragiczny wypadek miał miejsce koło Gliwic. Bus zderzył się z autokarem. Zginęło 9 osób. Do zderzenia doszło w sobotę około 22:30 przed zjazdem na autostradę A4 niedaleko węzła Kleszczów na 9 kilometrze DK 88.

-Ze wstępnych ustaleń wynika, że bus, który jechał od Gliwic w kierunku Wrocławia przewrócił się na jezdnię i sunął po niej w wyniku czego znalazł się na pasie w przeciwległym kierunku ruchu i wtedy w dach renault wjechał autokar. Siła uderzenia była na tyle duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Niestety zginęły wszystkie osoby, które podróżowały busem, łącznie 9 osób. Rannych zostało również 6 pasażerów autobusu, a także kierowca, który został przetransportowany do szpitala śmigłowcemmówi podkom. Magdalena Szust z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

 

7 ofiar wypadku pochodziło z województwa podkarpackiego, jedna z lubuskiego. Zginął też obywatel Słowenii. Sześcioro rannych z drobnymi obrażeniami przetransportowano do różnych szpitali na terenie województwa śląskiego. Kierowca autokaru, który miał najpoważniejsze obrażenia trafił do szpitala w Katowicach Ochojcu.

– Po północy lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało do naszego szpitala pacjenta, który w szpitalnym oddziale ratunkowym przeszedł liczne konsultacje specjalistyczne. W wyniku obrażeń, które doznał został przekazany na oddział ortopedii. Tam w nocy przeprowadzono zabieg operacyjny, w chwili obecnej pacjent przebywa na oddziale ortopedii, gdzie pozostanie na kilka najbliższych dni do obserwacji. Lekarze oceniają jego stan jako stabilny – mówi rzecznik prasowy szpitala w Katowicach-Ochojcu Jolanta Wołkowicz.

 

DK 88 była zablokowana do około 9 rano w niedzielę. Tymczasem policja zatrzymała kierowcę, który nie brał udziału w wypadku, ale jego zachowanie mogło mieć duży wpływ na to co się stało. Prokuratura podaje, że jakikolwiek czynności wobec zatrzymanego będą prowadzone w poniedziałek. Również w poniedziałek zostanie wydane oświadczenie o rozpoczęciu śledztwa w sprawie sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

 

autor: Paweł Nawrat
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

9 osób zginęło w wypadku pod Gliwicami! Zderzenie busa i autokaru na DK 88 w Kleszczowie

[ZDJĘCIA] Śmiertelny wypadek pod Gliwicami. 9 osób zginęło w busie na DK 88 w Kleszczowie!

Solidarność ostrzega: Zwolnienia grupowe w sieci Carrefour mogą być większe niż 400 osób!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close