AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę może wejść w życie 1 stycznia 2018! [WIDEO]

Wiele wskazuje na to, że ustawa o zakazie handlu w niedziele, może wejść w życie już 1 stycznia 2018 roku.

 

Ograniczenie handlu w niedziele coraz bliżej. Zakaz handlu w dwie niedziele w miesiącu – nad takimi przepisami pracuje Komisja Polityki Społecznej i Rodziny. -Jeśli ustawa szybko trafi do Sejmu, nie widzę przeszkód, żeby weszła w życie 1 stycznia – mówi rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

 

Ustawa w obecnym kształcie, a więc zakazująca handlu tylko w 2 niedziele w miesiącu nie podoba się NSZZ Solidarność. -W obecnym kształcie projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele nie jest już projektem obywatelskim. Solidarność nie przyznaje się już do tego projektu i jest on głęboką rysą na współpracy „S” z Prawem i Sprawiedliwością – powiedział szef związku. Piotr Duda odniósł się do przyjęcia projektu, zgodnie z którym handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. – Teraz to projekt PiS – ocenił Duda.

 

-Rozumiem rozgoryczenie koleżanek i kolegów z Solidarności. Na miejscu szefa NSZZ „S” Piotra Dudy pewnie mówiłbym podobnie jak on ws. projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele – powiedział Janusz Śniadek (PiS).

Duda ocenił, że po poprawkach naniesionych podczas prac podkomisji „to nie jest już projekt S”. Projekt zakłada teraz m.in., że handel ma być dozwolony w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. Śniadek, były szef „S” przypomniał, że projekt został przesłany do drugiego czytania. Dodał, że powstrzymałby się od oceny projektu do zakończenia prac (źr: TVP Info)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close