KrajPatronatyRegionSport

Uwaga!!! 15 stycznia o godz. 20:00 ruszają zapisy na Bieg Katorżnika! [KATORŻNIK 2020 ZAPISY]

Woda, bagno, rowy, błoto, smród i stęchlizna, pijawki i inne robactwo, czyli środowisko przyjazne każdemu Katorżnikowi umili spędzenie sierpniowego weekendu w Kokotku. Już teraz można zaplanować sobotę 8 sierpnia br. To wtedy na trasę wyruszą miłośnicy ekstremalnych doznań i sportów. Bo Biegu Katorżnika nie da się porównać z niczym innym. Zapisy zostaną odblokowane już w środę 15 stycznia br. o godz. 20:00. Panele do zapisów dostępne są TUTAJ

 

 

Jak co roku Organizatorzy …ostrzegają przed zapisami na Bieg Katorżnika:

Po raz kolejny zapraszamy ale i ostrzegamy byście za kilka miesięcy nie musieli używać poniższych argumentów. Miłośnicy biegania w błocie, przeprawiania się przez bagna i brodzenia w wodzie zacznijcie odliczać godziny do startu zapisów 16 już Biegu Katorżnika. Ale zanim podejmiecie decyzję o zgłoszeniu zastanówcie się czy Katorżnik jest imprezą, która Was usatysfakcjonuje. Czas pokonywania ok. 12 km trasy jest zbliżony do waszych wyników w maratonie. Nie tylko pot i łzy, ale naprawdę dużo ran, skręceń, zerwań, stłuczeń, hipotermii i zasłabnięć jest nieodłącznym elementem tych zawodów. Pomimo przebywania w wodzie dręczyć będzie Was pragnienie, a w chwilach słabości nie otrzymacie pomocy. Do tego trzeba dodać drogą opłatę, a pakiet skromny, podkowa szara, a koszulka podarta. Złe warunki logistyczne, trasa jest za długa i za ciężka, ale również za krótka i za łatwa. Niech Twoja decyzja o starcie będzie głęboko przemyślana. Chwila słabości na trasie może skutkować dyskwalifikacją, o którą będziesz miał pretensje.

 

LIMITY

1500 dorosłych i 250 dzieci taki jest limit uczestników czyli o 150 i 50 więcej niż przed rokiem.

ZMIANY

O godz 9:30 doszła Fala Mistrzów w której mogą wystartować osoby stojące na podium we wcześniejszych edycjach Katorżnika. Dotyczy to też Małego Katorżnika jeżeli jest już pełnoletni. Doszły również Bobasy, co pozwoli rozładować biegi w parze z rodzicem, przesunąć roczniki i w konsekwencji zwiększyć ilość startujących niepełnoletnich. Podobna będzie trasa pod względem długości i tak ułożona by zwycięzcy nie przebywali w bagnie krócej niż 2 godziny, a ostatni złamali pięć.

ZAPISY

W tym roku zapisy zostaną odblokowane w środę 15.01 dokładnie o godz. 20:00. Panele do zapisów dostępne TUTAJ

Każda godzina to odrębny panel do zapisów – również dzieci. Już teraz trzeba mocno przemyśleć strategię i wybrać kategorię oraz preferowaną godzinę startu, bo przy braku miejsc trzeba będzie zmienić panel i od nowa się zarejestrować. Jak poprzednio starty o różnych porach różnić się będą pod względem cenowym. Dwie ostatnie fale zostały nieznacznie przyspieszone. Przypominamy, że po wysłaniu zgłoszenia macie tydzień czasu na wniesienie opłaty lub nie, co jest równoznaczne z rezygnacją z biegu. Terminy opłat w tabeli dotyczą osób, które w innym czasie zostaną dopuszczone przez organizatora do startu lub w przypadku nie wyczerpania limitu, co teoretycznie jest możliwe.

XVI edycja kultowego Biegu Katorżnika w Lublińcu w sobotę 08 sierpnia 2020 r.
XVI edycja kultowego Biegu Katorżnika w Lublińcu w sobotę 08 sierpnia 2020 r.

HARMONOGRAM

PIĄTEK – 07.08.2020 r.
17:30 – 21:00 – Biuro Zawodów
?? – zbiórka do Ucieczki Zakładników

SOBOTA – 08.08.2020 r.
Rano – Finisz Ucieczki Zakładników
07:15 – 14:30 – Biuro Zawodów
09:30 – Fala Mistrzów
09:50 – Bobas Katorżnik
10:00 – Galernik Team
10:05 dziewczynki i 10:15 chłopcy – Mikro Katorżnik
10:25 dziewczynki i 10:40 chłopcy – Mini Katorżnik
10:50 – Mały Katorżnik oraz Bieg Babci i Dziadka
11:00 – Bieg Mężczyzn
11:30 – Bieg VIP i Dziennikarzy
12:00 – Bieg Kobiet
13:00 – Bieg Mężczyzn
13:50 – Bieg Mężczyzn
14:30 – Bieg Mężczyzn
15:00 – Dekoracja wszystkich drużyn Galernik Team
Dekoracje indywidualne bezpośrednio po biegu

Regulamin [KLIK KLIK]

Informacje: strona www [KLIK KLIK] oraz FB [KLIK, KLIK]

Panele do zapisów [KLIK KLIK]

 

Organizator: Wojskowy Klub Biegacza Meta, Dowództwo Wojsk Specjalnych

Współorganizator: Jednostka Wojskowa Komandosów, Nadleśnictwo Lubliniec, 5 pułk chemiczny Tarnowskie Góry

 

źródło: materiały Organizatora

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close