KrajRegion

UWAGA! Bezduszna oszustka żeruje na starszych osobach [UDOSTĘPNIJCIE portret pamięciowy]

Przestępcy po raz kolejny wykorzystali łatwowierność starszych osób. Tym razem oszuści podszyli się pod pracowników opieki społecznej. Do mieszkania 82-letniej zawiercianki zapukała kobieta, która zaproponowała pomoc w uzyskaniu zapomogi dla starszych osób. W trakcie dalszej rozmowy tłumaczyła, że jej wysokość zależy od kwoty, którą aktualnie należy wpłacić. Im więcej oszczędności zostanie przekazanych tym zasiłek będzie większy. Mówiła również, że pieniądze będzie wypłacał ksiądz, który aktualnie jest w samochodzie przed domem. Po otrzymaniu 1000 złotych oszustka odjechała z nieustalonym mężczyzną ciemnym samochodem osobowym typu sedan – informują zawierciańscy policjanci.

 

RYSOPIS OSZUSTKI z Zawiercia [ZDJĘCIE]:

 

Poszukiwana kobieta ma około 50 lat i 160 cm wzrostu, jest krępej budowy ciała, ma owalną twarz i lekko opaloną cerę. Ubrana była w ciemną kurtkę z materiału długości 3/4 , długą wełnianą spódnice, pod szyją miała kolorową apaszkę, a na głowie czapkę z włóczki koloru brązowego. Poniżej publikujemy jej portret pamięciowy, wykonany przez biegłego rysownika z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach, w oparciu o zeznania poszkodowanej kobiety.

 

Policja apeluje o pomoc w ustaleniu, gdzie jest kobieta i jej wspólnik.

 

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu tożsamości poszukiwanej kobiety prosimy o kontakt telefoniczny z policjantami prowadzącymi postępowanie tel. 32 67 38 255 lub z najbliższą jednostką policji tel. 997 lub 112. Informacje można także przekazać w formie elektronicznej wypełniając formularz: „Powiadom nas” zamieszczony na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu. W każdym przypadku gwarantujemy anonimowość! – zapewniają funkcjonariusze.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close