AlarmKrajRegionWiadomość dnia

Uważajcie! Oszust na Śląsku wyłudza pieniądze za Świeżaki! [WIDEO] Coraz więcej pokrzywdzonych

Oszust wyłudza pieniądze na Świeżaki! Uważajcie! Sporo osób ze Śląska i Zagłębia dało się już naciągnąć. Oszust zamieszcza w sieci ogłoszenie, twierdzi, że ma na sprzedaż Świeżaki, inkasuje wpłaty i znika. A z nim Świeżaki.

 

Oszust ogłosił, że ma do sprzedania maskotki Świeżaki, otrzymał wpłaty, a później zniknął. Kilka osób uważa, że padło ofiarą oszusta, który zamieścił ogłoszenie w znanym portalu OLX. Z danych do przelewu wynikało, że jest to mieszkaniec Jaworzna. -Napisałam kiedy mogę się spodziewać przesyłki, więc napisał, że dzisiaj niestety nie zdąży i że jutro wyśle przesyłkę i wyśle mi numer przesyłki. I na tym skończyła się cała korespondencja, na drugi dzień niestety aukcja została zakończona i mail został usunięty – mówi jedna z pokrzywdzonych.

Oszust zamieszcza w sieci ogłoszenie, twierdzi, że ma na sprzedaż Świeżaki, inkasuje wpłaty i znika. A z nim Świeżaki

 

Sprawę jako pierwszy nagłośnił portal Jaworzno.pl. -W ogłoszeniu były prośby, żeby się spieszyć, że czasu jest niewiele i informacje, że nie można się z nim skontaktować telefonicznie, bo telefon jest w naprawie. I jedynie wiadomości przez OLX wchodzą w grę. Okazało się, że wiele osób z różnych miast w Polsce wpłaciło pieniądze, a Świeżaki nigdy do nich nie trafiły – mówi Izabela Miszczyk z portalu Jaworzno.pl.

 

Oszust zamieszcza w sieci ogłoszenie, twierdzi, że ma na sprzedaż Świeżaki, inkasuje wpłaty i znika. A z nim Świeżaki

Gdy jedna z pokrzywdzonych ostrzegła innych na portalu społecznościowym facebook, okazało się, że oszukanych osób jest więcej. Policja w Jaworznie oraz Świebodzinie jak na razie nie mają zgłoszeń w tej sprawie, ale poszkodowane osoby zapowiedziały, że wkrótce złożą zawiadomienie o oszustwie.(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close