Region

VI Bieg Mikołajkowy w Katowicach [HARMONOGRAM]

7 i 8 grudnia, odbędzie się szósty Bieg Mikołajkowy organizowany przez MK team. Słynna katowicka Dolina Trzech Stawów zostanie opanowana przez ponad 2500 Mikołajów. Będą biegać, chodzić i świetnie się bawić. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa. 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

W drugi grudniowy weekend na terenie Parku Leśnego w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów, wystartują Mikołaje i Mikołajki, pokonując wybrane dystanse. Zarówno panie, jak i panowie będą walczyć o podium w biegu na 5 km i 10 km. W kategorii Nordic Walking do przemaszerowania będzie 5 km.

W szranki z grudniową temperaturą i odległością staną również dzieci. Najmłodsi Mikołaje przebiegną od 50 do 800 metrów. Na wszystkich czekają puchary i atrakcyjne nagrody.

Koncert „Dzień Babci i Dziadka z Telewizją TVS”! Już 25 stycznia w Zabrzu

Bieg Mikołajkowy po raz pierwszy odbywać się będzie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę. Organizatorzy zdecydowali się podzielić zawody na dwie odrębne imprezy, dlatego 7 grudnia, w sobotę, leśne alejki opanują najmłodsi (limit 500 osób został już wyczerpany), 8 grudnia z kolei, pobiegną Mikołaje na dystansie 10 oraz 5 km (+ Nordic Walking). Jeszcze przez kilka dni, będzie można się zapisać na bieg (zapisy trwają do 30 listopada).

fot.mat.prasowe
fot.mat.prasowe

– Niezależnie od pogody, biegamy, chodzimy, a przede wszystkim doskonale się bawimy się. I to już po raz szósty. Jest nam niezmiernie miło, że każdego roku biegnie z nami coraz więcej Mikołajów. Małych i dużych. To świetny sposób spędzenia czasu z całą rodziną. Gwarantujemy mnóstwo niespodzianek i atrakcyjnych nagród. W pakiecie startowym tradycyjnie już znajdą się czapki mikołajkowe, w których wszyscy, bez wyjątku startujemy. Do zobaczenia na starcie! – mówią organizatorzy.

Bieg Mikołajkowy organizowany przez  MK team odbywa się już od 2014 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice, a wsparcia w organizacji udziela Urząd Miasta Katowice.

VI Bieg Mikołajkowy to ostatnia impreza wchodząca w skład cyklu Grand Prix MK team 2019. Jednocześnie to ostatnia szansa by zdobyć cenne punkty i poprawić swoje miejsce w klasyfikacji generalnej, zwłaszcza, że na dystansie 10 km uczestnicy mogą zdobyć kilka punktów więcej niż ci, startujący na 5 km.

W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2019 wchodzą następujące zawody:

– V Parkowe Hercklekoty

– IV Siemianowicki Bieg Świetlików

– V Siemianowickie Nocne Marki

– VI Bieg Mikołajkowy

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2020 r.

Strona internetowa zawodów: www.bieg-mikolajkowy.pl lub www.mkteamevents.pl/mikolaj
Fan Page Organizatora: www.facebook.com/MKTEAMevents
Facebookowe wydarzenie: https://www.facebook.com/events/710636389418992/

 

źr. inf.prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close