Region

W Bytomiu dłużnicy mogą odpracować ponad 370 mln zł czynszowych długów. Będą chętni?

W Bytomiu namawiają dłużników do odpracowania zaległości za czynsz. Bytomskie Mieszkania ruszyły z akcją pod nazwą „Odpracuj swój dług”.

 

 

Skóra, fura i „foto-komóra” czyli nowe wozy śląskiej policji w TOP 5 SILESIA FLESZ!

-Chcemy po prostu wykorzystać talent naszych dłużników. Nie tylko proponujemy im prace remontowe bądź usługi sprzątania. Pragniemy też żeby wspomogli nasze szkoły – na przykład mogą służyć jako pomoc w kuchni, pomagać odmalować klasy w szkole, jeżeli mają jakiś talent mogą prowadzić zajęcia w MDK-ach jak również w innych ośrodkach – mówi Grażyna Bujnicka-Moździerz, dyrektor Bytomskich Mieszkań.

Wariantów jest wiele, a stawka za godzinę to 13,70zł. O możliwości odpracowania długu bytomianie dowiedzą się z ulotek. By spłacić zadłużenie wystarczy zgłosić się do Bytomskich Mieszkań lub Punktu Obsługi Mieszkańców w dzielnicy i zadeklarować chęć odpracowania. Godziny pracy są elastyczne.

 

-Wszystkie pieniądze, które zostaną zwindykowane wrócą z powrotem do ich lokatorów – do tych którzy płacą, do ich substancji mieszkaniowej do ich dachów, klatek i otoczenia – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Rekordzista w Bytomiu ma na koncie ponad 427 tys zł długu. W sumie dłużnicy zalegają miastu ponad 374 mln zł. Odpracowanie to nie jedyna forma walki z dłużnikami czynszowymi. W maju Bytomskie Mieszkania podpisały umowę z Krajowym Rejestrem Długów i Biurem Informacji Gospodarczej.

 

Wystarczy zalegać 200 złotych, by trafić do rejestru i mieć problem na przykład z wzięciem kredytu.

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close