KategoriaRegion

W Chorzowie spada bezrobocie. Tak dobrze nie było od 20 lat

Lipiec jest kolejnym miesiącem z rzędu, w którym bezrobocie w Chorzowie spada. W porównaniu z poprzednim miesiącem, w lipcu w Powiatowym Urzędzie Pracy było zarejestrowanych o 122 bezrobotnych mniej. Tym samym liczba tych osób w Chorzowie spadła poniżej dwóch tysięcy po raz pierwszy od 20 lat.

Cieszę się, że problem bezrobocia dotyka coraz mniejszą liczbę chorzowskich rodzin, skoro już możemy powiedzieć o spadku stopy bezrobocia do rekordowego minimum. Bezrobocie w naszym mieście w lipcu wyniosło już mniej niż 5 procent – mówi Marcin Michalik, zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju.

Ewakuacja lotniska w Berlinie! Wszystko przez… wibrator

W lipcu zeszłego roku w Chorzowie było 2729 zarejestrowanych osób bezrobotnych. W zestawieniu rok do roku daje to spadek liczby osób bezrobotnych o niemal 30%. Chorzów dobrze wypada też na tle całego kraju. Stopa bezrobocia w Polsce w czerwcu 2018 roku wyniosła 5,9% .

Źródło: UM Chorzów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close