RegionWiadomość dnia

W Gliwicach żłobki i przedszkola otworzą najwcześniej 24 maja

Miasta w województwie śląskim powoli uruchamiają miejskie żłobki i przedszkola. Gliwice chcą jeszcze poczekać z podjęciem tej decyzji. Zapowiadają, że miejskie placówki otworzą nie wcześniej niż 24 maja.

 

 

Ruszcie tropem zbrodni w TVS!

– W związku z występującym w ostatnich dniach dużym wzrostem liczby osób zakażonych koronawirusem w naszym mieście i regionie, prezydent Gliwic podjął decyzję o przesunięciu terminu otwarcia miejskich żłobków i przedszkoli – czytamy na miejskiej stronie.

Jak tłumaczą urzędnicy taka decyzja jest podyktowana przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych oraz ich rodzin, ale również pracowników placówek.

– Mając na uwadze zaistniałe okoliczności nie możemy odpowiedzialnie otworzyć placówek zapewniających opiekę najmłodszym dzieciom tak jak wstępnie planowaliśmy – w przyszłym tygodniu. Publiczne żłobki i przedszkola w Gliwicach pozostaną zamknięte co najmniej do 24 maja czytamy w komunikacie.

Ostateczna decyzja o ich otwarciu będzie uzależniona od sytuacji, która jest bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna.

Źródło: Gliwice.eu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Chcą zabijać Ślązaków i do nich strzelać! Fala hejtu i koronawirusa zalewa Śląsk i Ślązaków! [WIDEO]

Katowice: Mapa zasięgu sieci 5G już działa! [MAPA ZASIĘGU i NADAJNIKÓW 5G]

Tajemnicza seria? Kolejne zwłoki w Dolinie 3 Stawów w Katowicach! [NOWE FAKTY]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close