RegionWiadomość dnia

W Katowicach sadzą las, w Tychach rozdają flagi na auta. Śląskie przygotowuje się na 100-lecie niepodległości Polski

100 nowych dębów na 100-lecie niepodległości. Dziś na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach posadzono sto nowych drzew. To tylko jeden ze sposobów miasta na uczczenie zbliżającej się rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Akcja #niePiSzęsię i choinki za gazety, czyli najnowsze wydanie TOP 5 NEWSÓW SILESIA FLESZ


– Osiedle Tysiąclecia to też było tysiąclecie państwa polskiego. Wiemy, że nasza historia była bardzo poplątana i na 123 lata zniknęliśmy w ogóle z map świata i Europy. Myślę, że dobre miejsce, symbolizujące zarówno 1000-lecie państwa polskiego, ale i również 100-lecie odzyskania niepodległości – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Dziś dęby został poświęcone. Drzewa sadzili mieszkańcy Katowic, wśród nich radni. -Czuć dumę, że mogę znaleźć się wśród tej setki katowiczan, którzy sadzili tutaj drzewa w moim rodzinnym mieście. Na pewno będąc tutaj, akurat nie mieszkam na tym osiedlu, będę zerkał z taką wrażliwością na to drzewo, które sam sadziłem i na te które były po sąsiedzku posadzone – mówi Krzysztof Pieczyński, radny z Katowic.

To nie jedyny sposób na obchody 100-lecia niepodległości. W Tychach mieszkańcy mogą za darmo otrzymać takie biało-czerwone flagi, które zamontują na swoim samochodzie. Wystarczy, że okażą dowód rejestracyjny. Urząd przygotował ich 2000. W ciągu jednego dnia rozeszła się połowa.

ZOBACZ TAKŻE: Tragedia w szpitalu w Pyskowicach. Matka umarła chwilę po śmierci dziecka!


– Takie flagi możemy zauważyć zwykle podczas wydarzeń sportowych, tych finałowych z uczestnictwem reprezentantów naszego kraju. Ale my chcemy, by również 11 listopada, w stulecie odzyskania niepodległości, kierowcy okazali swoją solidarność i podkreślili wartość tego święta – mówi Ewa Grudniok, Urząd Miasta w Tychach.

Oprócz tego w Tychach 11 listopada zostanie odsłonięty Pomnik Niepodległości. Prace są już na ukończeniu.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close