RegionWiadomość dnia

W Katowicach zorganizowano Śląski Okrągły Stół Edukacyjny

Choć stół na okrągły nie wygląda, to jednak swoją rolę spełnił. W Katowicach w ramach Śląskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, debatowano o szkole.

 

 

Od wyborów dzieli nas przerwa jak między jedynkami Karolaka 🙂

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

– Na temat tego jak powinna wyglądać pragmatyka zawodu nauczycielskiego, czyli jakie prawa, obowiązki powinien mieć nauczyciel, jak powinien wyglądać awans zawodowy, jak ukształtować system wynagrodzeń, żeby nie tylko zapewniał godną płacę, ale by miał także charakter motywacyjny, czy wreszcie ile powinien czasu poświęcać nauczyciel na pracę przy tablicy, na jakieś spotkania z rodzicami, uczniami – mówi Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

 

Zdaniem Śląskiego Kuratora Oświaty edukacyjny dialog prowadzony jest od dłuższego czasu.

Spotykaliśmy się ze związkami zawodowymi regularnie. Spotykaliśmy się z rodzicami, z samorządowcami jako organami prowadzącymi. Myślę, że dzisiejszy okrągły stół będzie bardzo ważnym momentem podzielenia się refleksjami, informacjami, uwagami na temat już wprowadzonych elementów reformy, ale będzie też okazją do konstruktywnych wniosków, które będą podstawą do wprowadzenia kolejnych ulepszeń – mówi Urszula Bauer, Śląski Kurator Oświaty.

Choć stół na okrągły nie wygląda, to jednak swoją rolę spełnił. W Katowicach w ramach Śląskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, debatowano o szkole
Choć stół na okrągły nie wygląda, to jednak swoją rolę spełnił. W Katowicach w ramach Śląskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, debatowano o szkole

W tej debacie zabrakło Związku Nauczycielstwa Polskiego, który zorganizował ostatni strajk nauczycieli,

– Po pierwsze – nie zostaliśmy oficjalnie zaproszeni, nie uzyskaliśmy żadnego zaproszenia. Po drugie – ustalenia były takie, że okrągły stół, zarówno ten warszawski, któremu patronował premier, jak te, które się w tej chwili odbywają – miały się odbywać pod patronatem głównych i wojewódzkich rad dialogu społecznego. Te rady dialogu społecznego nie zostały w ogóle włączone w te akcje. W związku z tym jest to organizowane przez rząd i przez polityków związanych z rządem, czyli w województwach za to odpowiadają kuratorzy i wojewodowie. My od początku nie braliśmy udziału w tej takiej jednostronnie przygotowanych działaniach, jeśli chodzi o okrągły stół – mówi Grażyna Hołyś–Warmuz, Okręg Śląski ZNP.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

!!!ZDJĘCIA +18!!! Goły transwestyta biega po Gliwicach z dildo i to filmuje!

Nareszcie?! Nadciąga zniesienie wiz dla Polaków do USA!

Kontrowersyjny komitet wyborczy zarejestrowany na Śląsku! Kandydat może za to drogo zapłacić

ZNP proponuje własną debatę pod hasłem „Szkoła na szóstkę”, która odbędzie się 31 sierpnia w Warszawie. W Związku Nauczycielstwa Polskiego przypominają, że strajk został zawieszony, ale protest wciąż trwa, bo postulaty i żądania nie zostały zrealizowane. W pierwszej połowie września wśród pracowników oświaty przeprowadzona zostanie coś na wzór sondażu – czy nauczyciele widzą dalej sens protestu, a jeżeli tak, to w jakiej formie chcą protestować.

autor: Radosław Nosal
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close