KrajRegionWiadomość dnia

W maskach i rękawiczkach. Epidemiczne rozdanie świadectw w szkołach średnich [WIDEO]

W maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich tak dzisiaj odbierali świadectwa.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Jazda do lasu! Rząd wypuszcza nas z domów!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Jeszcze wtedy nie wiedzieli, kiedy przystąpią do matur. Wyjaśniło się to w południe podczas rządowej konferencji. Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie chciało przeprowadzić wszystkie egzaminy. Jak powiedział szef resortu, to również rozwiązanie rekomendowane przez rektorów polskich uczelni.

– Z ich punktu widzenia egzamin maturalny, ale także ósmoklasisty jest egzaminem, który pozwala w sposób obiektywny przyjrzeć się temu, jakie umiejętności i wiedzę zdobyli uczniowie i na tej podstawie dokonywać rekrutacji czy to do szkół średnich, czy do uczelni. Dlatego też uznaliśmy, że będziemy się starali przeprowadzić te egzaminy. Wyznaczyliśmy daty dosyć odległe i bezpieczne – mówił Dariusz Piontkowski, Minister Edukacji Narodowej.

W maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących "MERITUM" w Siemianowicach Śląskich tak dzisiaj odbierali świadectwa
W maseczkach ochronnych i rękawiczkach. Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących „MERITUM” w Siemianowicach Śląskich tak dzisiaj odbierali świadectwa

Matury odbędą się tyko w formie pisemnej i rozpoczną się 8 czerwca. Natomiast uczniowie ósmych klas podejdą do egzaminów w dniach 16-18 czerwca.

Rząd poinformował też, że wszystkie placówki edukacyjne, czyli żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i uczelnie wyższe będą zamknięte co najmniej o miesiąc dłużej, do 24 maja.

Na razie nie wiadomo czy po tym terminie dzieci i młodzież będą mogli wrócić do szkół. Nie wiadomo też, kiedy rząd zrezygnuje z kolejnych obostrzeń. Jak podkreślił minister zdrowia, dzięki zdyscyplinowaniu Polaków podczas świąt Wielkanocnych, sytuacja epidemiczna znacząco się nie pogorszyła.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Katowice: Transport od Dominiki Kulczyk dotarł! Tony sprzętu trafi do szpitali! [WIDEO]

Sondaż Kantar: Zaskakujący wynik Andrzeja Dudy! [WYBORY 2020]

Poczta Polska żąda od miast danych mieszkańców! Prezydenci: Nic nie wyślemy! [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close