RegionWiadomość dnia

W Mikołowie oprócz bomb i amunicji znaleziono kości! [WIDEO]

Kości znalezione wczoraj w wykopie w Mikołowie w pobliżu „Wiślanki”, w którym było także około 2 tysięcy sztuk broni i amunicji, należą najprawdopodobniej do zwierzęcia. To jednak wykażą dopiero szczegółowe badania.

 

ZOBACZCIE RÓWNIEŻ: Jak powstają nasze newsy? Zobaczcie nowy spot SILESIA FLESZ TVS

Saperzy wydobyli już spod ziemi cały arsenał, oprócz amunicji i pocisków także karabiny, panzerfausty i hełmy wojskowe pochodzące z okresu II Wojny Światowej. -Trafiło to wszystko do naszego mikołowskiego muzeum, już też zainteresowało się tym muzeum katowickie. Także w najbliższym czasie muzealnicy będą analizowali jakie szczątki z drugiej wojny światowej znaleziono – mówi Stanisław Piechula, burmistrz Mikołowa. Saperzy pracowali tu od wtorku do czwartku.

Zwłoki dwóch mężczyzn znaleziono w Zawierciu. Policja wyjaśnia sprawę [WIDEO]

– Całość przedmiotów została w sposób bezpieczny przetransportowana przez patrol saperski na poligon, gdzie przedmioty zostały zdetonowane – mówi sierż. Michał Kurowski, KPP w Mikołowie.

W Mikołowie oprócz bomb i amunicji znaleziono kości!
W Mikołowie oprócz bomb i amunicji znaleziono kości!

Pociski i amunicja zostały odkryte na ul. Dzieńdziela podczas przebudowy drogi. Teraz prace znów ruszyły i jak zapewnia burmistrz Mikołowa tegoroczny termin oddania drogi nie jest zagrożony.
(Paweł Jędrusik)

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close